Wiadomości

Plus testuje prawdziwy Internet 4G, czyli LTE-Advanced

Plus przeprowadził testy transferu danych komórkowych z prędkością

300 Mb/s w technologii LTE-Advanced, stając się tym samym pierwszym operatorem w Polsce, któremu z sukcesem udało się tego dokonać.

Testy wykonano w technologii LTE-Advanced dzięki połaczeniu pasm o dwóch częstotliwościach – 1800 MHz oraz 2600 Mhz. Zrealizowano je we współpracy z firmą Ericsson przy użyciu technologii agregacji częstotliwości LTE-Advanced Carrier Aggregation. Dzięki temu udało się uzyskać prędkość pobierania na poziomie 300 Mb/s.

Testy zaawansowanej technologii są niezbędnym elementem naszej strategii rozwoju sieci, który potwierdza naszą gotowość do zapewniania najbardziej niezawodnego i szybkiego transferu danych” – powiedział Oliver Kaniz, prezes firmy Ericsson w Polsce. – „Agregacja nośnych pozwala na uzyskanie większych prędkości transmisji danych, niż podczas korzystania z jednej nośnej. Pierwszych komercyjnych wdrożeń tej technologii można się spodziewać po zakończeniu aukcji i zbudowaniu sieci 800 i 2600 MHz” – dodał Kanzi.

LTE-Advanced to nie tylko znaczne zwiększenie maksymalnych prędkości przesyłu danych, ale również pojemności sieci LTE, co w przypadku wzrostu obciążenia sieci powinno zapewnić szerokopasmowy dostęp do Internetu większej grupie użytkowników.

Jak powiedział Tobias Solorz, Prezes Zarządu Polkomtelu: „Plus po raz kolejny udowadnia, że śmiało sięga po nowe rozwiązania i jest nie tylko liderem technologii LTE, ale również wyznacza trendy i standardy usług internetowych w naszym kraju”.

Czyżby prawdziwe i niemal mityczne już 4G miało w końcu zawitać w ofertach krajowych operatorów? Do tej pory skutecznie używano tego terminu do określania dotychczasowych standardów, takich jak chociażby 3G, HSPA+ czy samo LTE. Operatorzy od dawna w reklamach nazywali swoje internetowe oferty w sposób, który mniej obeznanemu klientowi dawał obraz niesamowicie szybkiego Internetu i błyskawicznego transferu danych. Prawda okazała się zupełnie inna, a prawdziwego 4G wcale nie było. Teleguru zaprasza do zapoznania się z tematem, który dokładnie wyjaśnia opisaną powyżej sytuację.

Pierwszy krok w stronę nowej technologii już wykonano. W niedalekiej przyszłości zapewne pojawią się stosowne oferty u naszych operatorów. Czas jednak wszystko zweryfikuje i wówczas okaże się, czy w końcu nastąpiła oczekiwana rewolucja.

Źródło: Plus

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close