Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Plus umożliwił płatności w Google Play

Od dzisiaj aplikacje i gry kupione w Google Play mogą być doliczane do rachunku klientów abonamentowych.

Funkcja ta, znana i dostępna już od jakiegoś czasu u innych operatorów (pod różnymi nazwami), umożliwia kupowanie wszystkich dostępnych w sklepie Google Play produktów, dopisując ewentualne koszty do najbliższego rachunku klienta.

By ułatwić kontrolowanie wydatków, operator udostępnił kilka funkcji:
– ustawiony miesięczny limit wydatków na kwotę 150 zł (jest to maksymalna kwota, jaką można wykorzystać w ramach usługi w jednym okresie rozliczeniowym).
– możliwość określenia własnego (niższego) limitu, który może wynieść nawet 0 zł.
– możliwość sprawdzenia wydanych pieniędzy, np. wysyłając SMS o treści „d” na numer 2580.

Z funkcji skorzystać mogą abonenci usług głosowych i Plus Internet, którzy:
– zawarli umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych co najmniej 3 miesiące przed skorzystaniem z usługi
– nie mają zablokowanych lub zawieszonych usług telekomunikacyjnych 

Razem z omawianą usługą rusza również „Plus Poleca”. Jest to specjalne miejsce w sklepie Google Play, przeznaczone dla wszystkich klientów sieci Plus. Znajdą się tam najlepsze aplikacje, a także te specjalnie przygotowane i dostępne tylko dla klientów tego operatora. Nie zabraknie również programów w promocyjnych cenach.

Jak mówi Piotr Mieczkowski, Ekspert z Departamentu Strategii sieci Plus:

„Zaoferowanie płatności w Google Play na dowolnym urządzeniu Android jest elementem naszej strategii oferowania najlepszej rozrywki w Polsce. Teraz już tylko kilka kliknięć dzieli klienta od zabawy dostępnej w dowolnym momencie i miejscu. Dzięki dodaniu płatności do najbliższego rachunku telekomunikacyjnego sposób płacenia został maksymalnie uproszony. Klient może zatopić się w rozrywce i zapomnieć o długim numerze karty kredytowej.”

Paradoksalnie, szczególnie ważna jest kwestia poruszona w ostatnim zdaniu powyższej wypowiedzi. Nie tyle chodzi tu o długość numeru karty kredytowej, co o pewnego rodzaju bezpieczeństwo z tym związane. Wiele osób nadal wzbrania się przed podawaniem swoich danych, w obawie przed utratą własnych środków pieniężnych. Zatem dla takich użytkowników usługa „Płatności Google Play” jest szczególnie interesująca. Dodatkowo istnieje możliwość autoryzacji każdego zakupu hasłem przypisanym do konta Gmail.

Aby dokonać zakupu w sklepie Google Play wystarczy dowolne urządzenie oparte na systemie operacyjnym Android, aktywne konto Gmail i korzystanie z usług abonamentowych w Plusie.

Po wybraniu opcji „Włącz płatność przez Plus” i akceptacji regulaminu usługi, płatność za dokonany zakup pojawi się na najbliższym rachunku w sekcji „Rozliczenie Konta”, jako pozycja w „Dodatkowe Uznania i Obciążenia”. Oprócz naliczonej kwoty zobaczyć będzie można także nazwę zakupionej aplikacji i jej dostawcę.

news-plus-platnoscigoogle1

Pierwszą siecią, która zaoferowała tę usługę swoim klientom był Play. Taka możliwość u „fioletowych” dostępna jest od sierpnia 2013 roku pod nazwą „Dopisz do rachunku”. Od 22 lipca bieżącego roku system ten wprowadziło też T-Mobile (jako „Dodaj do rachunku”), umożliwiając jednocześnie dokonywanie płatności w sklepie Microsoftu. Sieć Orange w dalszym ciągu pracuje nad podobną usługą.

Źródło: Plus

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close