Wiadomości

Plus wprowadzi mobilne płatności

Już niedługo Polkomtel może zaprezentować swoją wersję mobilnych płatności, opartych na technologii NFC i otwartych na karty wielu banków.

W grupie kapitałowej wraz z Cyfrowym Polsatem i Polkomtelem znajduje się Plus Bank (dawniej Invest-Bank) i to właśnie jego oferta będzie na początku główną w nowej usłudze Plusa. Platforma będzie jednak otwarta również na karty innych banków.

Mobilny portfel jako pierwszy w Polsce, w tak zaawansowanej formie wprowadził T-Mobile. Było to na początku listopada 2012 roku, kiedy to telekom pokazał myWallet. Nie minęło wiele czasu, a dołączył do niego Orange z kartą prepaid mBanku na stałe załadowaną do pamięci karty SIM. Jednak prawdziwego konkurenta dla usługi T-Mobile, „pomarańczowy” operator wprowadził dopiero w tym miejscu, pod postacią Orange Finanse.

Z kolei P4 (operator Play) nadal twierdzi, że nie jest zainteresowanie wprowadzeniem usług finansowych. Mimo to, kilka tygodni temu firma pozyskała prawa do domeny playbank.pl

Źródło: Telepolis

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close