TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Plus wprowadzi mobilne płatności

Promocja Plus: Darmowe filmy w IPLA

Już niedługo Polkomtel może zaprezentować swoją wersję mobilnych płatności, opartych na technologii NFC i otwartych na karty wielu banków.

W grupie kapitałowej wraz z Cyfrowym Polsatem i Polkomtelem znajduje się Plus Bank (dawniej Invest-Bank) i to właśnie jego oferta będzie na początku główną w nowej usłudze Plusa. Platforma będzie jednak otwarta również na karty innych banków.

Mobilny portfel jako pierwszy w Polsce, w tak zaawansowanej formie wprowadził T-Mobile. Było to na początku listopada 2012 roku, kiedy to telekom pokazał myWallet. Nie minęło wiele czasu, a dołączył do niego Orange z kartą prepaid mBanku na stałe załadowaną do pamięci karty SIM. Jednak prawdziwego konkurenta dla usługi T-Mobile, „pomarańczowy” operator wprowadził dopiero w tym miejscu, pod postacią Orange Finanse.

Z kolei P4 (operator Play) nadal twierdzi, że nie jest zainteresowanie wprowadzeniem usług finansowych. Mimo to, kilka tygodni temu firma pozyskała prawa do domeny playbank.pl

Źródło: Telepolis

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
26.17%
39 głosy
26.17%
39 głosy
25.5%
38 głosy
22.16%
33 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top