Wiadomości

Plus z pierwszą w Polsce komercyjną siecią LTE-A 300 Mb/s

Plus buduje pierwszą w Polsce komercyjną sieć LTE-Advanced z prędkością Internetu do 300 Mb/s. Stacje pozwalające na korzystanie z tej technologii można już znaleźć na terenie Warszawy.

Plus przeprowadził agregację dwóch pasm częstotliwości w standardzie LTE-Advanced pozwalającą na korzystanie z Internetu z prędkością do 300 Mb/s. Została ona uzyskana przy wykorzystaniu agregacji dwóch częstotliwości nośnych po 20 MHz w standardzie LTE FDD, działających w pasmach 1800 MHz oraz 2600 MHz. Dla celów agregacji wykorzystano oprogramowanie LTE-Advanced Carrier Aggregation. Już w marcu 2014 roku Plus przeprowadził pierwsze agregacje, a w listopadzie tego samego roku, jako pierwszy operator w Polsce, uruchomił testy LTE-Advanced z prędkością 300 Mb/s z wykorzystaniem częstotliwości 1800 MHz i 2600 MHz. Ponadto, wspólnie z Cyfrowym Polsatem jako pierwszy osiągnął prędkość 150 Mb/s w transmisji po LTE, pokazał LTE-Advanced na paśmie 800 MHz, a także przeprowadził transmisję wydarzenia sportowego na żywo poprzez sieci bezprzewodowe w technologii LTE Broadcast (eMBMS). Plus przeprowadził również testy rozmów w technologii LTE (VoLTE).

Źródło: Plus

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close