TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Plus z pierwszą w Polsce komercyjną siecią LTE-A 300 Mb/s

Plus z pierwszą w Polsce komercyjną siecią LTE-A 300 Mb/s

Plus buduje pierwszą w Polsce komercyjną sieć LTE-Advanced z prędkością Internetu do 300 Mb/s. Stacje pozwalające na korzystanie z tej technologii można już znaleźć na terenie Warszawy.

Plus przeprowadził agregację dwóch pasm częstotliwości w standardzie LTE-Advanced pozwalającą na korzystanie z Internetu z prędkością do 300 Mb/s. Została ona uzyskana przy wykorzystaniu agregacji dwóch częstotliwości nośnych po 20 MHz w standardzie LTE FDD, działających w pasmach 1800 MHz oraz 2600 MHz. Dla celów agregacji wykorzystano oprogramowanie LTE-Advanced Carrier Aggregation. Już w marcu 2014 roku Plus przeprowadził pierwsze agregacje, a w listopadzie tego samego roku, jako pierwszy operator w Polsce, uruchomił testy LTE-Advanced z prędkością 300 Mb/s z wykorzystaniem częstotliwości 1800 MHz i 2600 MHz. Ponadto, wspólnie z Cyfrowym Polsatem jako pierwszy osiągnął prędkość 150 Mb/s w transmisji po LTE, pokazał LTE-Advanced na paśmie 800 MHz, a także przeprowadził transmisję wydarzenia sportowego na żywo poprzez sieci bezprzewodowe w technologii LTE Broadcast (eMBMS). Plus przeprowadził również testy rozmów w technologii LTE (VoLTE).

Źródło: Plus

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
40%
2 głosy
20%
1 głosy
40%
2 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top