Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Pojedynek: 10 zalet LG G5 vs HTC 10 Evo

Zapraszamy na nasz kolejny pojedynek w którym udział weźmie LG G5 oraz HTC 10 Evo. Na początek sprawdźmy co do zaoferowania ma południowokoreański smartfon.

Zdjęcia

Dla wielu użytkowników najważniejszym elementem smartfona jest aparat. LG G5 wyposażony został w dwie optyki 16 megapikseli z laserowym autofokusem, OIS, ośmiokrotnym zoomem cyfrowym, przesłoną f/1.8 i dioda doświetlającą LED. Drugi aparat – 8 megapikseli – zaoferuje nam przesłonę f/2.4. Takie połączenie sprawia, że zdjęcia wykonane przez LG G5 wychodzą naprawdę ładne.

pojedynek-samsung-lg-g5-vs-htc-10-evo (6)

Zdjęcia, encore

Cóż to za telefon bez dobrej optyki nad wyświetlaczem? LG G5 posiada kamerkę do wideorozmów i zdjęć typu selfie z optyką 8 megapikseli. Bez problemu poradzi sobie ona z fotografiami o maksymalnej rozdzielczości 3264 x 2448 pikseli.

Podzespoły

Lepszą wydajność w przypadku LG zapewnią takie podzespoły, jak czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 820 8996 z zegarem 2,1 GHz oraz 4 GB pamięci operacyjnej. Dla porównania HTC 10 Evo posiada starszego Snapdragona 810 2,0 GHz oraz 3 GB pamięci operacyjnej. Ta różnica sprawia, że LG G5 działa sprawniej i nie ma problemów z uruchamianiem nawet bardziej wymagających aplikacji i programów.

pojedynek-samsung-lg-g5-vs-htc-10-evo (7)

Interfejs USB

LG G5 zaopatrzono w interfejs USB 3.0, który jest znacznie szybszy od USB 2.0 zastosowanego w HTC 10 Evo. Ta różnica będzie widoczna głównie podczas transferu plików pomiędzy smartfonem a komputerem.

pojedynek-samsung-lg-g5-vs-htc-10-evo (5)

Radio FM

Bardzo przydatna funkcja, gdy nie mamy dostępu do aplikacji strumieniujących muzykę, a karta pamięci z ulubionymi plikami MP3 została w innym urządzeniu. LG G5 wyposażono w radio FM, którego zabrakło w HTC 10 Evo.

Ekran

Obraz na LG G5 wyświetla 5,5-calowy ekran IPS pracujący w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli przy zagęszczeniu 554 ppi. Taki panel jest znacznie lepszy od Super LCD 3 zastosowanego w HTC 10 Evo. Wyświetlany obraz jest wyraźniejszy, a kolory żywsze.

Dodatki

LG G5 nie tylko posiada wymienną baterię, ale również wiele przydatnych modułów takich, jak LG Hi-Fi Plus oferujący lepszy głośnik audio i wzmacniacz czy LG CAM Plus będący alternatywą dla zastosowanego w LG G5 aparatu. Co ważne, dodatkowe moduły w większości oferują dodatkową baterię o pojemności 1200 mAh.

Szybkie ładowanie

Oba smartfony biorące udział w dzisiejszym fototeście oferują funkcję szybkiego ładowania, jednak układ w LG G5 posiada Quick Cahrge 3.0, a HTC 10 Evo Quick Charge 2.0. Ten pierwszy standard jest znacznie szybszy od drugiego, co wpływa na komfort późniejszego użytkowania.

pojedynek-samsung-lg-g5-vs-htc-10-evo (2)

Always-on-display

Funkcja Always-on-display zaimplementowana w LG G5 oferuje między innymi wyświetlanie aktualnej godziny czy kalendarza bez konieczności odblokowywania wyświetlacza. Ponadto pokazywać się mogą powiadomienia z aplikacji i informacje o nieodebranych połączeniach oraz nieprzeczytanych wiadomościach SMS.

Cena

Ostatnią zaletą LG G5 jest jego cena. Sprzęt jest obecnie warty około 1500 złotych, a HTC EVO 10 około 1700 złotych. Czy warto przepłacać za smartfon z Tajwanu? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w kolejnym tekście z cyklu Pojedynki, który znajdziecie pod tym linkiem.

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close