Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Pojedynek: 3 zalety Huawei P8 Lite vs Sony Xperia M5

Mały nie zawsze może więcej, jednak chiński Huawei P8 Lite nie tylko kusi niższą ceną od Sony Xperia M5 – smartfon oferuje również trzy inne ciekawe cechy, których zabrakło w telefonie Sony.

huawei-p8-lite-vs-sony-xperia-m5-2

1. Mniejsze gabaryty i ciężar

11 i pół grama mniej wagi może być odczuwalne, jeśli często rozmawiamy przez telefon, bawimy się, albo surfujemy po Internecie na smartfonie. Huawei P8 Lite może pochwalić się też nieco mniejszymi gabarytami: chociaż chiński telefon jest o 1/10 milimetra grubszy (7,7 mm), to jego szerokość (70,6 mm) i wysokość (143 mm) jest już nieco mniejsza (odpowiednio o 1,4 i 2 milimetry) w porównaniu do produktu Sony. Czasami niewielka różnica ciężaru i przekątnej przedniego panelu może mieć znaczenie, pod tym względem telefon od Huawei jest lepszy, o ile cenimy poręczne urządzenia.

huawei-p8-lite-vs-sony-xperia-m5-3

2. Wygodniejsze sterowanie gestami

Chińskie firmy szybko się uczą od Koreańczyków, kopiując przykładowo dobry wzorzec, jakimi są gesty sterujące w produktach LG. Huawei P8 Lite można obudzić podwójnym stuknięciem ekranu, albo wyciszyć, obracając urządzenie do góry pleckami. Ze smartfonem Sony nie ma tak lekko – nie reaguje na stukanie w ekran i obroty.

3. Więcej kart w smartfonie

Kiedy korzystamy równolegle z dwóch numerów telefonów, bardzo przydatna staje się opcja podłączania do smartfona dwóch kart SIM. Producent P8 Lite zadbał o możliwość pracy w trybie dual stand by dwóch kart SIM (jedna micro-SIM, druga nano-SIM), z których wybrana działa w trybie 3G, druga pracuje w 2G. Druga z kart nie jest aktywna, jeśli akurat prowadzimy rozmowę. Uwaga, zapatrzenie smartfona Huawei w dwie karty oznacza zablokowanie gniazda dla karty microSD, a więc i niemożność jednoczesnego rozszerzenia wbudowanej pamięci. Większość smartfonów Xperia M5 nie obsługuje dwóch kart SIM, jednak na polskim rynku dostępne są warianty Sony Xperia M5, które umożliwiają podłączanie dwóch kart GSM.

Podsumowanie

Nie odnaleźliśmy zbyt wielu atutów P8 Lite w pojedynku smartfonów firm Sony i Huawei. Niewątpliwe chiński smartfon jest poręczny i wygodny, dzięki obsłudze specyficznych gestów. Przydaje się również opcja podłączania dwóch kart SIM, trzeba jednak pamiętać o tym, że dodatkowa karta blokuje slot na microSD.

Zapraszamy do drugiej części materiału: Pojedynku Sony Xperia M5 vs Huawei P8 Lite, w którym skupiamy się na zaletach telefonu Sony.

huawei-p8-lite-vs-sony-xperia-m5-4

Back to top button