Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Pojedynek: 4 zalet Huaweia P8 Lite vs Sony Xperia M4 Aqua

Tym razem naprzeciwko siebie stają dwa smartfony z 2015 roku. Jeden z nich przedstawiany jako mniejsza wersja flagowca, drugi natomiast jako smartfon odporny na wodę i pył. Przekonajmy się w czym jest lepszy Huawei P8 Lite od Sony Xperia M4 Aqua.

1.Odporne na zarysowania szkło

20160922_085548

Sony Xperia M4 Aqua został wyposażony w certyfikaty chroniące urządzenie przed wodą i pyłem. Jednak wyświetlacz nie został w żaden sposób zabezpieczony, co oznacza, że mógłby nie „przeżyć” upadku, a z kontaktu z kluczami w kieszeni wyszedłby pewnie z licznymi zarysowaniami. Inaczej byłoby prawdopodobnie w przypadku Huaweia P8 Lite, którego ekran chroniony jest za pomocą szkła Gorilla Glass 3. Dzięki temu nie straszne są mu upadki lub rysy.

Gorilla Glass 3

2. Więcej pamięci dla użytkowników

Jednym z czynników, które większość osób bierze pod uwagę kupując nowy telefon jest ilość pamięci wewnętrznej. Również w tym wypadku szala przechyla się na stronę chińskiego producenta, którego smartfon otrzymał dwa razy więcej pamięci niż urządzenie Sony. Nie są to duże liczby, jednak mając do wyboru 8 lub 16 GB większość użytkowników zdecyduje się raczej na większą pojemność.

test-Huawei-P8-Lite-56

3. Możliwość obsługi dwóch kart SIM jednocześnie

Dla osób korzystających z dwóch kart SIM bardzo ważna jest możliwość obsługi ich w jednym urządzeniu. Mało kto chciałby nosić przy sobie dwa smartfony jednocześnie. Dlatego jedną z zalet prezentowanego Huaweia P8 jest hybrydowy dual SIM. Oznacza to, że jeśli zrezygnujemy z korzystania z karty pamięci, mamy możliwość umieszczenia drugiej karty SIM. Sony Xperia M4 Aqua jest pozbawiony tej funkcji.

20160922_085303

 

4. Czytelny interfejs, bardziej przyjazny użytkownikowi

Większość producentów stosuje własną wersję systemu tworząc nakładki lub preinstalując domyślne aplikacje. W niektórych przypadkach interfejs jest bardziej przyjazny użytkownikowi, a twórcy zostawiają duże pole do personalizacji. Tak jest też w przypadku Huaweia P8 Lite, gdzie producent stworzył przyjazny, czytelny interfejs umożliwiający personalizację urządzenia. Zupełnie inaczej prezentuje się Sony Xperia M4 Aqua, gdzie występuje dużo zbędnych, niemożliwych do usunięcia aplikacji.

20160922_085601

Wiemy już w czym jest lepszy Huawei P8 Lite, jednak nie oznacza to, że smartfon jednoznacznie deklasuje swojego rywala. Przekonajmy się w jakich kategoriach triumfuje Sony Xperia M4 Aqua nad chińskim przeciwnikiem. Zapraszamy na drugi pojedynek!

 

Back to top button