Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Pojedynek 4 zalety Moto X (2014) vs HTC One M9

Druga generacja Motoroli Moto X, mierząc się z HTC M9, może pochwalić się kilkoma dobrymi rozwiązaniami, które sprawiają, że walka nie jest jednostronna we wszystkich rundach. Oto 4 zalety Moto X, które zaznaczają przewagę smartfona Motoroli nad tajwańskim przeciwnikiem

1. Ekran AMOLED

Wyświetlacze obu urządzeń różnią się od siebie nie tylko technologią wykonania, ale także kilkoma łatwymi do dostrzeżenia cechami. Zastosowany w Moto X ekran AMOLED charakteryzuje się lepszym nasyceniem kolorów niż panel S-LCD 3 smartfona HTC M9. Choć wyświetlacz Motoroli nie generuje tyle światła co konkurent (mniejsza jasność maksymalna), to zajmuje on znacznie większą cześć przedniego panelu. Wielu użytkownikom takie rozwiązanie może się spodobać.

20150517_141942

2. Moto Display

Ciągłe wyświetlanie powiadomień na ekranie bez konieczności jego odpalania, to funkcja, która przychodzi do nas preinstalowana w Moto X drugiej generacji. Motorola nazywa swoje rozwiązanie Moto Display i oferuje ciągły podgląd powiadomień w formie białych ikon na czarnym tle. Moto Display informuje  m.in. o nieodebranych połączeniach, wiadomościach sms i email. Funkcja ta dostępna dla wszystkich w sklepie Play jako aplikacja do zainstalowania, jednak najlepsze zastosowanie okazuje na ekranach wykonanych w technologii AMOLED, które nie podświetlają koloru czarnego. HTC M9 posiada ekran LCD, przez co ciągłe wyświetlanie powiadomień skończy się bardzo szybkim rozładowaniem baterii.

test-motorola-moto-x-2014-2

3. Moto Maker

Moto Maker to nic innego jak kreator wyglądu, który dostępny jest bezpośrednio na stronie producenta. Dzięki pomysłowości Motoroli każdy może sobie zbudować swoją własną, unikatową Moto X, którą później kupi. W kreatorze do wyboru mamy kilka rodzajów tworzywa, z którego wykonana zostanie tylna klapka urządzenia. Wybierać można między różnymi rodzajami drewna, skóry i wariantami plastiku. Przyszły konsument zdecyduje także o kolorze przedniego panelu i elementów wykończeniowych np. maskownic głośników.

20150517_141847

4. Prawie dziewiczy Android

System Google’a dostępny na urządzeniach z serii Nexus ma wielkie grono swoich zwolenników. Motorola w smartfonach X zrobiła bardzo niski ukłon w ich stronę, oferując niemal niezmienionego Androida z zaledwie kilkoma autorskimi dodatkami. Oczywiście nie ma nic złego w nakładce stworzonej przez HTC — wręcz przeciwnie. Oba urządzenia oferują dobrze zorganizowany interfejs, jednak zbliżenie do czystej wersji Androida można uznać za większy plus, uznając minimalną przewagę Moto X.

Podsumowanie

Nawet nie mając zbyt wielu konkretnych argumentów można pokazać, że wynik żadnego pojedynku nie jest z góry przesądzony. Tak też uczyniła Motorola, która mierząc się z HTC zadała parę mocniejszych ciosów, jednak nie miały one na tyle siły, żeby ostatecznie zaszkodzić przeciwnikowi. Moto X broni się większym ekranem AMOLED i kilkoma autorskimi rozwiązaniami, których próżno szukać w M9.

20150517_142059

W czym jest lepszy HTC M9 od Moto X? Sprawdź w drugiej części pojedynku: HTC M9 vs Moto X (2014).

 

Back to top button