Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Pojedynek: 5 zalet Huawei P8 Lite vs Huawei P9 Lite

Zazwyczaj nowsza wersja jest wrogiem starszej. Rzadko kiedy zdarza się, by producentowi smartfonów udało się coś zepsuć w kolejnym produkcie z serii. A jednak udało nam się znaleźć pięć cech Huawei P8 Lite, które zasługują na wyróżnienie podczas porównaniu tego telefonu do jego młodszego brata, Huawei P9 Lite.

1. Ładniejsza obudowa i wygląd

Łatwo dostrzec podobieństwo wzornictwa Huawei P8 Lite do Apple iPhone 6s w drobnych detalach – umieszczone centralnie, w górnej części smartfona logo producenta na tylnym panelu oraz identyczne jak w smartfonie Apple’a położenie kamery i sąsiadującej z nią diody. Podobne są też zaokrąglone krawędzie i ramka otaczająca smartfon, w przypadku P8 Lite wykonana z materiału imitującego metal. Tylny panel smartfona Huawei wykonano z tworzywa sztucznego, które na pierwszy rzut oka przypomina szczotkowane aluminium. Zdecydowanie lepiej prezentuje się on od tylnej, gładkiej części P9 Lite, której jedynym wyróżnikiem jest kwadratowy czytnik linii papilarnych.

20161201_155837

2. Mniejszy ciężar i wyższy komfort obsługi

Różnica 16 gramów wydaje się być nieznaczna, jednak większy ciężar Huawei P9 Lite ma znaczenie, przy długotrwałym korzystaniu ze smartfona. P8 Lite ze swoim 5-calowym wyświetlaczem jest również nieco mniejszy od swojego młodszego brata – P9 Lite został wyposażony w ekran o przekątnej 5,2”. Obie cechy smartfona: mniejsza waga i gabaryty sprawiają, że urządzenie jest bardziej poręczne w przypadku obsługi jedną ręką.

20161201_145559-kopia

3. Niższa emisja promieniowania

Według normy IEEE średnia wartość emisji promieniowania (wyrażona w Watach na kilogram masy ciała) nie może przekraczać wartości 1,6 W/kg w USA i 2 W/kg w Europie. W przeciwnym przypadku urządzenie może nie zostać dopuszczone do sprzedaży. Europejska wersja Huawei P9 Lite niebezpiecznie zbliża się do granicy normy amerykańskiej, emitując 1,59 W/kg. Znacznie lepiej wypada model P8 Lite, w jego przypadku parametr SAR to 1,02 W/kg.

4. Wygodniejsze opcje konfiguracyjne

Drobny element opcji konfiguracyjnych interfejsu starszego smartfona Huawei P8 Lite z Androidem 5.0.2 i nakładką Emotion UI 3.1 wypada lepiej od nowszego P9 z Androidem 6.0 i Emotion UI 4.1. Dodatkowe rozróżnienie kategorii ogólnych i wszystkich ustawień ułatwi odnalezienie podstawowych opcji konfiguracyjnych w Huawei P8 Lite.

20161201_160241

5. Lepsze zdjęcia nocne

 

W większości przypadków nowszy model Huawei P9 Lite umożliwi wykonanie zdjęć o lepszej jakości, przede wszystkim różnice widoczne są na fotografiach dziennych, realizowanych przy dogodnym oświetleniu. Zaskakuje za to zachowanie aparatów P9 Lite i P8 Lite w niedoświetlonych miejscach, podczas wykonywania zdjęć w nocy, przy sztucznym oświetleniu. Wyraźnie widać, że lampa błyskowa starszego telefonu Huawei lepiej doświetla otoczenie, również ostrość zdjęcia wykonanego P8 Lite jest lepsza.

Podsumowanie

Wzornictwo i komfort użytkowania to podstawowe, choć subiektywne cechy porównywanych smartfonów, które wypadają na korzyść starszego modelu Huawei P8 Lite. Drobną zaletą Emotion UI 3.1 są również lepiej uporządkowane opcje konfiguracyjne, niż w przypadku menu P9 Lite. Niewidocznym elementem przewagi P8 Lite jest także emisja promieniowania – znacznie niższa w przypadku starszego smartfona. Tylko w jednym przypadku, podczas wykonywania zdjęć ujawniła się zaleta P8 Lite – aparat lepiej doświetla zdjęcia wykonywane w niedoświetlonych miejscach.

20161201_160236

Bez wątpienia nowsze z reguły jest lepsze, dlatego zapraszamy na kolejny Pojedynek: 5 zalet Huawei P9 Lite vs Huawei P8 Lite.

Back to top button