Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Pojedynek: 5 zalet Huaweia P8 Lite vs Samsung Galaxy J5

Pora na kolejny pojedynek. Tym razem naprzeciwko siebie staje chiński Huawei P8 Lite oraz koreański Samsung Galaxy J5. Obydwa są smartfonami ze średniej półki wyposażonymi w ekran 5”. Tym razem przekonajmy się w czym P8 Lite pokonuje Samsunga.

1.Odporne na zarysowania szkło Gorilla Glass 3

Mimo że, obydwa ekrany mają przekątną 5”, to Huawei jest znacznie lepiej zabezpieczony. Przed zarysowaniami i stłuczeniami wyświetlacz jest chroniony przez szkło Gorilla Glass 3. Dzięki temu nie ma konieczności kupowania specjalnych naklejek, które mogą wyglądać mało estetycznie. Niestety w przypadku Samsunga J5 dla bezpieczeństwa lepiej się jednak zaopatrzyć w dodatkową ochronę.

2. Bardziej wydajny procesor oraz więcej pamięci RAM

Dla osób kupujących nowy telefon bardzo duże znaczenie ma jego płynność działania. Nikt nie lubi sytuacji kiedy smartfon się zacina lub zawiesza. Wiąże się to z utratą nie tylko czasu, ale może nawet danych w przypadku kiedy wymagany będzie reset urządzenia. Huawei P8 Lite wyposażony został w dwukrotnie bardziej wydajny procesor HiSilicon Kirin 620, z którym umieszczony w Samsungu Snapdragon 410 nie może konkurować. Na plus dla chińskiego smartfona wychodzi też większa ilość pamięci RAM – 2 GB w porównaniu do 1,5 GB Samsunga. Koreańskie urządzenie niestety przegrywa pod kątem wydajności.

test-Huawei-P8-Lite-4

3. Więcej wbudowanej pamięci

Osoby lubiące robić dużo zdjęć lub ściągać aplikacje i muzykę powinny sięgnąć po smartfona Huawei. P8 Lite wyposażony został w 16 GB pamięci wewnętrznej, dzięki czemu zmieści się dużo więcej danych niż w Samsungu. Jeśli jednak ktoś wybierze Galaxy J5, musi liczyć się z koniecznością dokupienia dodatkowej karty pamięci, ponieważ na 8 GB dostępnego miejsca zmieści się naprawdę niewiele.

4. Możliwość obsługi drugiej karty SIM

huawei-p8-lite-vs-samsung-galaxy-j5 (1)

Osoby korzystające na co dzień z dwóch kart SIM mając do wyboru P8 Lite oraz Galaxy J5 powinny sięgnąć po chiński smartfon. Ze względu na obsługę hybrydowego dual SIM, jeśli zrezygnujemy z karty pamięci mamy możliwość umieszczenia w urządzeniu dwóch kart SIM. Jest to przydatna opcja dla osób posiadających numer prywatny lub służbowy, lub oddzielną kartę do internetu.

5. Bardziej czytelny interfejs

huawei-p8-lite-vs-samsung-galaxy-j5 (2)

Interfejs Samsungów można kochać lub nienawidzić. Jednak dla wielu osób pozostaje on mało czytelny i „zapchany” niepotrzebnymi aplikacjami. Menu P8 Lite jest znacznie bardziej przejrzyste, ale również wyposażone w funkcje personalizacji. Dzięki czemu sami możemy decydować o tym jak wygląda nasz interfejs i co powinno się tam znaleźć.

Podsumowanie

huawei-p8-lite-vs-samsung-galaxy-j5 (1)

Obydwa smartfony pojawiły się na rynku mniej więcej w tym samym czasie. Wyposażone zostały w podobne rozwiązania, jednak dzisiejszy pojedynek wygrywa Huawei. Nie oznacza to, że Galaxy J5 jest gorszy od chińskiego brata. Zalety smartfona Samsunga odnajdziecie w tym tekście.

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close