Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Pojedynek: 5 zalet Samsunga Galaxy J5 vs Huawei P8 Lite

W dzisiejszym pojedynku przekonamy się czym różnią się smartfony chińskiego Huaweia oraz koreańskiego Samsunga. Obydwa przedstawione modele mają 5” wyświetlacz, a ich cena umieszcza je na poziomie średniej półki. Przekonajmy się, w czym Galaxy J5 jest lepszy od P8 Lite.

1. Ekran Super AMOLED

samsung-galaxy-j5-vs-huawei-p8-lite (2)

Mimo podobnej rozdzielczości  wyświetlacza (720 x 1280), ekran Galaxy J5 wygląda znacznie ładniej niż P8 Lite. To zasługa technologii Super AMOLED stosowanej w większości smartfonów Samsunga. Dzięki temu kolory w Galaxy J5 są bardziej żywe,  bardziej kontrastowe, a czerń znacznie głębsza niż ma to miejsce  w przypadku wyświetlacza TFT zastosowanego w Huawei P8. Dodatkowo ekran Super AMOLED gwarantuje znacznie mniejsze zużycie energii, a co za tym idzie dłuższy czas pracy baterii.

2. Bardziej pojemna bateria

Pojemna bateria

Bardziej oszczędny ekran to nie jedyny powód, dla którego Samsung Galaxy J5 ma dłuższy czas czuwania. Wynika to również  zastosowania bardziej pojemnej baterii – 2600 mAh, która wytrzymuje znacznie więcej niż 2200 mAh Huaweia. Dodatkowo bateria w Samsungu jest wymienna, dzięki czemu dłużej mamy szansę korzystać zalet koreańskiego smartfona.

3. Obsługa czujników ANT+

samsung-galaxy-j5-vs-huawei-p8-lite (1)

Samsung Galaxy J5 obsługuje czujniki ANT+, dzięki czemu nasz smartfon może zbierać dane na temat naszej aktywności za pomocą pulsometra, krokomierza, a nawet prędkości z jaką się poruszamy. Jeśli planujemy uprawiać sport lub po prostu zwiększyć naszą aktywność, warto uwzględnić również tą zaletę Galaxy J5. Huawei P8 Lite został pozbawiony tej funkcji, dlatego musimy korzystać z zewnętrznych urządzeń monitorujących nasze poczynania.

antplus

4. Fizyczne przyciski

samsung-galaxy-j5-vs-huawei-p8-lite (3)

Mimo że, większość współczesnych smartfonów wyposażona jest jedynie w przyciski dotykowe, to nadal dużą zaletą są te fizyczne. Dużo łatwiej intuicyjnie odnaleźć je na obudowie smartfona, jest też mniejsza szansa, że dotkniemy takiego przycisku przypadkiem. Samsung Galaxy J5 został wyposażony właśnie w takie przełączniki, dzięki czemu mamy możliwość dużo sprawniejszej obsługi urządzenia.

ekran Super AMOLED

5. Pierwsze wrażenie

Design smartfonów Samsunga nie zmienia się znacznie od paru lat. Niektórym osobom mogło się to znudzić, jednak wiadomo, że jak coś jest dobre to po co to zmieniać? Dzięki temu Galaxy J5 prezentuje się bardziej lekko, a zakrzywione krawędzie sprawiają, że jest smuklejszy niż Huawei P8 Lite. Mimo wizualnej delikatności, smartfony Samsunga są bardziej solidne i wytrzymałe.

ekran Super AMOLED
ekran Super AMOLED

Samsung Galaxy J5 okazał się być lepszy od Huaweia P8 Lite. Jednak w przedstawionym pojedynku uwzględniono jedynie zalety koreańskiego smartfona. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z drugim pojedynkiem, w którym dowiemy się w jakich kategoriach zwycięży urządzenie chińskiego producenta.

Back to top button