Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Pojedynek: 6 zalet Huawei P10 vs Samsung Galaxy S8+

W dzisiejszym pojedynku zmierzą się dwa flagowce aspirujące do miana smartfona roku 2017 – Samsung Galaxy S8+ i Huawei P10. Czas sprawdzić w jakich aspektach lepszy okazuje się smartfon Huawei.

1.Wygoda użytkowania

Huawei jest zdecydowanie mniejszy od Galaxy S8+, głównie za sprawą różnicy w długości przekątnej ekranu. Smartfon chińskiego producenta lepiej leży w dłoni i dzięki temu korzystanie z niego jest bardziej komfortowe. Galaxy S8+ momentami ciężko jest obsługiwać jedną ręką.

pojedynek-huawei-p10-vs-galaxy-s8-plus (4)

2. Różnorodne wzornictwo

Pomimo tego, że Galaxy S8+ ma bardziej nowoczesne wzornictwo, to Huawei P10 przekonuje różnorodnością wykonania. Flagowiec chińskiego producenta charakteryzuje się przede wszystkim szerokim wyborem barwnych i efektownie wykończonych modeli. Wersje kolorystyczne Greenery, Rose Gold, Mystic Silver, Graphite Black i Prestige Gold zostały poddane piaskowaniu i ich tylny panel jest matowy. W przypadku wersji Dazzling Blue i Dazzling Gold producent wykorzystał diamentowe szlifowanie, dzięki czemu tył smartfona uzyskał błyszczący efekt poprzez odbijanie się światła. Jest jeszcze wersja Ceramic White – w pełni wypolerowana, ten zabieg pozwala uzyskać efekt połysku.

3. Zdjęcia monochromatyczne

Główny aparat Huawei P10 składa się z dwóch obiektywów. Jeden z nich o matrycy 20-megapikseli jest monochromatyczny. Czarno-białe fotografie zarejestrowane chińskim flagowcem są znakomitej jakości i charakteryzują się niepowtarzalnym klimatem uwiecznionych chwil lub miejsc.

4. Czytnik linii papilarnych

Smartfon Huawei ma zdecydowanie korzystniej ulokowany czytnik linii papilarnych. Jest to przestrzeń na przednim panelu, tuż pod wyświetlaczem. W Galaxy S8+ skaner odcisku palca znajduje się na tylnej części urządzenia, tuż obok obiektywu głównego aparatu. Łatwo przez to o pomyłkę – użytkownik dotyka aparatu zamiast czytnika.

test-sesja-huawei-p10 (18)

5. Radio FM

Huawei pamięta o miłośnikach radia – w pamięci flagowca zainstalowano aplikację Radio FM. W zestawie znajdują się słuchawki, które pełnią rolę anteny. Samsung Galaxy S8+ jest wyposażony w dobry zestaw słuchawkowy, ale brakuje możliwości korzystania z Radia FM.

6. Cena

Cena to aspekt, który często decyduje o zakupie danego smartfona. W tym przypadku różnica jest widoczna – w autoryzowanym sklepie Samsunga kwota, jaką trzeba zapłacić za Galaxy S8+ spadła do 2999 PLN. Mimo to, za Huawei P10 użytkownik musi zapłacić mniej. Autoryzowany sklep chińskiego producenta oferuje tegorocznego flagowca za kwotę 2199 PLN. Podane ceny są aktualne na dzień publikacji tj. 9 październik 2017 roku.

pojedynek-huawei-p10-vs-galaxy-s8-plus (6)

Tutaj można zapoznać się z zaletami Samsunga Galaxy S8+.

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close