Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Pojedynek: 7 zalet iPhone 7 Plus vs Samsung Galaxy S8+

1. Wydajność procesora

W redakcyjnych testach programem Antutu minimalnie lepszy wynik osiągnął Galaxy S8+. Jednak pod względem wydajności CPU zdecydowanie lepsze (o ok. 10 tysięcy punktów) osiągi prezentuje iPhone 7 Plus. Smartfon od Apple wyposażony jest w układ A10 Fusion, w którego skład wchodzi 4-rdzeniowy procesor taktowany zegarem 2,34 GHz, 6-rdzeniowy układ graficzny PowerVR Series7XT Plus.

2. Kompatybilność z innymi urządzeniami Apple

Jeśli użytkownik posiada inne urządzenia Apple – MacBooka lub iPada, to korzystanie z iPhone’a będzie dla niego wyjątkowo komfortowe. Pomiędzy smartfonem, a np. komputerem odbywa się szybka synchronizacja danych. Użytkownik nie musi zmieniać formatów plików, ani  korzystać z kabli do przesyłania zawartości iPhone’a na MacBooka (lub odwrotnie). Jest to korzystniejsza forma kompatybilności niż smartfon z systemem Android i komputer z systemem Windows.

20170409_173649

3. Głośniki stereo

Przede wszystkim smartfon Apple jest wyposażony w głośniki stereo, zaś Galaxy S8+ tylko w pojedynczy głośnik. Dźwięk płynący z iPhone’a 7 Plus jest czysty i wyrazisty, a jego poziom głośności zadowalający.

4. Czytnik linii papilarnych

Smartfon Apple ma zdecydowanie korzystniej ulokowany czytnik linii papilarnych. Jest to przestrzeń na przednim panelu, tuż pod wyświetlaczem. W Galaxy S8+ skaner odcisku palca znajduje się na tylnej części urządzenia, tuż obok obiektywu głównego aparatu. Łatwo przez to o pomyłkę – użytkownik dotyka aparatu zamiast czytnika.

20170409_173636(0)

5. Przyczepność obudowy

Apple iPhone 7 Plus mimo swoich gabarytów przystępnie leży w dłoni użytkownika. Obudowa Samsunga Galaxy S8+ jest bardziej śliska, przez co przyczepność koreańskiego flagowca jest gorsza. Tylny panel iPhone’a zapewnia pewniejszy chwyt urządzenia.

6. 3D Touch

Charakterystyczną cechą iPhone’a 7 Plus jest 3D Touch. Technologia stworzona przez Apple sprawia, że ekran jest w stanie rozpoznać siłę nacisku użytkownika na ekran i odpowiedzieć na to odpowiednim działaniem.

7. Płynność nagrań wideo

Filmy zarejestrowane za pomocą Galaxy S8+ są bardziej kontrastowe i prezentują też m.in. lepsze odwzorowanie kolorów. Mimo to nagrania z iPhone’a 7 Plus są o wiele bardziej płynne. Nawet te, nagrane w najwyższej rozdzielczości (2160p). Dzięki temu filmy ze smartfona Apple są bardziej naturalne.

Sprawdźcie również w czym lepszy Apple iPhone 7 Plus jest Samsunga Galaxy S8+!

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close