Pojedynek: 7 zalet Sony Xperia X Compact vs Alcatel Idol 4S

Sony Xperia X Compact vs Alcatel Idol 4S

Zastanawialiście się kiedyś w czym lepsza jest Xperia X Compact od Alcatela Idol 4S? Jeśli tak, to musicie koniecznie zapoznać się z naszym dzisiejszym pojedynkiem. Zapraszamy!

1. Wymiary

Sony Xperia X Compact mierzy 129,00 x 65,00 x 9,50 mm, a Alcatel Idol 4S 153,90 x 75,40 x 6,99 mm. Waga Xperii również jest mniejsza, bo wynosi zaledwie 135 g. Te parametry sprawiają, że smartfon od Sony znacznie łatwiej można obsługiwać jedną ręką.

pojedynek-sony-xperia-x-compact-alcatel-idol-4s-3-850x478 Pojedynek: 7 zalet Sony Xperia X Compact vs Alcatel Idol 4S

2. Systemy polepszające jakość obrazu

Xperia została wyposażona w technologie Triluminos oraz X-Reality, które nie tylko polepszają jakość obrazu wyświetlanego za pomocą ekranu pokrytego szkłem Gorilla Glass, ale również poprawiają jego jasność.

3. USB

Sony zdecydował się zastosować w tym modelu złączę USB typu C, które oferuje nie tylko szybsze przesyłanie plików, ale również umożliwia podpięcie wtyczki kabla ładującego niezależnie od jej pozycji. Ten innowacyjny standard USB sprawi, że już więcej nie będziesz mieć problemu z podpięciem ładowarki nocą.

4. Czytnik linii papilarnych

Xperia X Compact posiada zintegrowany w przycisku blokady skaner linii papilarnych. Uniemożliwia on nieautoryzowany dostęp do urządzenia przy bardzo szybkim czasie reakcji.

pojedynek-sony-xperia-x-compact-alcatel-idol-4s-3-850x478 Pojedynek: 7 zalet Sony Xperia X Compact vs Alcatel Idol 4S

5. Quick Charge

Alcatel Idol 4S został zaopatrzony w Quick Charge 2.0. Xperia posiada nowszą wersję tej technologii, która pozwoli na naładowanie baterii nawet do 80% w pół godziny.

6. Oszczędzanie baterii

Trym oszczędzania baterii Stamina sprawia, że prąd zmagazynowany w naszym ogniwie wystarczy na bardzo długo. W połączeniu z sześciordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 650, który jest niezwykle energooszczędny oraz mniejszą rozdzielczością ekranu w porównaniu z Alcatelem Xperia X Compart wytrzyma niemal dwa razy dłużej na jednym naładowaniu.

7. System

Nakładka systemowa od Sony jest nie tylko bardzo przejrzysta, ale również posiada wiele przydatnych aplikacji. Dzięki zaawansowanemu odtwarzaczowi audio słuchanie piosenek będzie czystą przyjemnością, a program Remote Play pozwala na zdalne granie na konsoli PlayStation 4.

pojedynek-sony-xperia-x-compact-alcatel-idol-4s-3-850x478 Pojedynek: 7 zalet Sony Xperia X Compact vs Alcatel Idol 4S

Sprawdźcie, jakie zalety względem Xperii posiada Alcatel Idol 4S

Your opinion

What is your opinion on that?

I like
I have mixed feelings
I do not like
I have no opinion
100%
1 votes
0%
0 votes
0%
0 votes
0%
0 votes

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top