Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Pojedynek: 7 zalet Sony Xperia X Compact vs Huawei P9

Dziś poniedziałek, więc przedstawiamy Wam kolejny pojedynek smartfonów. W tym tygodniu po przeciwnych stronach ringu staną: Sony Xperia X Compact oraz Huawei P9. Zacznijmy od zalet smartfona z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Wymiary

Sony Xperia X Compact jest naprawdę mała. Zastosowany ekran o przekątnej 4,6-cala oraz wymiary wynoszące 129 x 65 x 9.5 mm sprawiają, że urządzenie bez problemu obsłużymy jedną ręką. Ponadto smartfon waży zaledwie 135 g.

pojedynek-sony-xperia-x-compact-vs-huawei-p9 (4)

Jakość obrazu

Mimo tego, że ekran w Xperii pracuje w zaledwie rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, to dzięki autorskiemu systemowi poprawy jasności i jakości obrazu Triluminos oraz X-Reality sprzęt ten z powodzeniem może konkurować z urządzeniami z wyższej półki. Warto również wspomnieć, że wyświetlacz ten jest chroniony szkłem Gorilla Glass czwartej generacji, która z powodzeniem zabezpieczy przednią część urządzenia przed zarysowaniami.

pojedynek-sony-xperia-x-compact-vs-huawei-p9 (8)

Ergonomia bezpieczeństwa

Czytnik linii papilarnych jest dostępny w coraz większej ilości oferowanych obecnie przez producentów urządzeń, jednak projektanci rzadko zwracają uwagę na ergonomię korzystania z niego. Sony w modelu Xperia X Compact zastosowało skaner papilarny w przycisku blokady telefonu na boku obudowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu przykładanie palca i autoryzacja dostępu do systemu staje się intuicyjna.

Czas ładowania

W przypadku Xperii X Compact dzięki technologii Quick Charge 3.0 naładujemy baterię nawet do 80% w niespełna pół godziny. Huawei P9 w tym czasie uzupełni stan ogniwa tylko w 40%.

Jakość dźwięku

Nikogo nie trzeba przekonywać, że głośniki stereofoniczne zapewniają lepsze doznania od monofonicznych. W Xperii X Compact nie musimy podłączać słuchawek, aby cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem.

Radio FM

Coraz rzadziej spotykana opcja w nowoczesnych smartfonach, jednak może być bardzo przydatna w momencie, gdy nie mamy dostępu do aplikacji strumieniujących muzykę online. Przecież nie zawsze nasz smartfon jest w zasięgu sieci komórkowej czy domowego WiFi. Sony Xperia X Compact posiada wbudowane radio FM.

pojedynek-sony-xperia-x-compact-vs-huawei-p9 (3)

Interfejs

Dla niektórych użytkowników ważne jest, aby menu telefonu było bogate w programy zaraz po wyciągnięciu z pudełka. Sony Xperia XZ posiada zróżnicowane aplikacje multimedialne np. rozbudowany odtwarzacz audio czy Remote Play do zdalnego grania na konsoli Sony.

pojedynek-sony-xperia-x-compact-vs-huawei-p9 (7)

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close