Pojedynek: 8 zalet Alcatela Idol 4S vs Sony Xperia X Compact

Alcatel Idol 4S vs Sony Xperia X Compact

Osiem przeciwko siedmiu. Przekonajcie się w czym lepszy od Xperii X Compact jest Alcatel Idol 4S.

1. Lepszy ekran

Wyświetlacz zastosowany w Alcatelu charakteryzuje się wyższą, bo wynoszącą aż 1440 x 2560 px rozdzielczością. Posiada on również większą przekątną: 5,5 cala. Jest on pokryty szkłem 2,5D. Przewagę Alcatelowi daje również technologia wykonania panelu. Jest to AMOLED, który charakteryzuje się niesamowitą jakością wyświetlanego obrazu (głębsza czerń oraz lepszy kontrast).

pojedynek-sony-xperia-x-compact-alcatel-idol-4s-2-850x478 Pojedynek: 8 zalet Alcatela Idol 4S vs Sony Xperia X Compact

2. Dobre wykonanie

Obudowa Alcatela Idol 4S została wykonana z wysokiej jakości metalu, a szklane wykończenia dodają urządzeniu klasy i elegancji. Jest to urządzenie idealne dla osób szukających ładnego sprzętu w rozsądnej cenie.

3. Procesor

Alcatel postanowił zastosować tutaj układ Qualcomm Snapdragon 652 z grafiką Adreno 510. Jest on znacznie wydajniejszy od Snapdragona 650 z Xperii. Posiada o dwa rdzenie więcej, dzięki czemu użytkownik jest w stanie uruchomić bardziej wymagające gry i programy.

4. Aparat

Główna kamera Alcatela Idol 4S składa się z optyki Sony IMX298 16 megapikseli, która bez problemu umożliwi nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K przy zachowaniu odpowiedniej ilości klatek na sekundę. Ponadto otrzymujemy możliwość nagrywania w slow motion przy rozdzielczości 720p i prędkości 120 klatek na sekundę. Przedni aparat z optyką 8 megapikseli został wyposażony w diodę doświetlającą LED, która może okazać się niezwykle przydatna podczas próby zrobienia zdjęcia selfie nocą.

pojedynek-sony-xperia-x-compact-alcatel-idol-4s-2-850x478 Pojedynek: 8 zalet Alcatela Idol 4S vs Sony Xperia X Compact

5. Dobre audio

Niewątpliwą zaletą Alcatela są donośne, skierowane do przodu głośniki stereofoniczne. Na uwagę zasługuje również obecność zaawansowanego wzmacniacza audio.

6. Wirtualna rzeczywistość

Alcatel w zestawie z urządzeniem udostępnia klientowi gogle VR. Mały szczegół, który może umilić niejedną podróż, czy oczekiwanie w kolejce do lekarza.

7. Bateria

Xperia oferuje dłuższy czas pracy na jedynym naładowaniu dzięki trybowi Stamina. Alcatel posiada technicznie mocniejszą baterię o 300 mAh, która mimo większego i lepszego ekranu niż w urządzeniu Sony radzi sobie całkiem nieźle

8. System

Nie można powiedzieć, że nakładka systemowa od Alcatela jest nieczytelna. Oferuje ona ładny, intuicyjny interfejs bogaty w zróżnicowane aplikacje multimedialne, które z całą pewnością okażą się przydatne podczas codziennego użytkowania.

pojedynek-sony-xperia-x-compact-alcatel-idol-4s-2-850x478 Pojedynek: 8 zalet Alcatela Idol 4S vs Sony Xperia X Compact

Your opinion

What is your opinion on that?

I like
I have mixed feelings
I do not like
I have no opinion
50%
1 votes
0%
0 votes
50%
1 votes
0%
0 votes

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top