Pojedynek: 8 zalet LG G6 vs Samsung Galaxy S8+

lg-g6-vs-galaxy-s8-plus

W dzisiejszym pojedynku zmierzą się dwa flagowce aspirujące do miana smartfona roku 2017 – Samsung Galaxy S8+ i LG G6. Czas sprawdzić w jakich aspektach lepszy okazuje się smartfon LG.

1.Wygoda użytkowania

LG G6 jest mniejszy od Galaxy S8+, głównie za sprawą różnicy w długości przekątnej ekranu. Smartfon LG lepiej leży w dłoni. Dzięki temu korzystanie z niego jest bardziej komfortowe. Galaxy S8+ momentami ciężko jest obsługiwać jedną ręką.

pojedynek-galaxy-s8-plus-vs-lg-g6-8 Pojedynek: 8 zalet LG G6 vs Samsung Galaxy S8+

2. Jakość zdjęć

Bardzo ważny aspekt w pojedynku obu smartfonów. LG G5 zostało fotosmartfonem ubiegłego roku, a teraz do tego miana aspiruje jego następca. Większość zdjęć wykonanych modelem G6 prezentuje się odrobinę lepiej od tych zrobionych aparatem Galaxy S8+. Można odnieść wrażenie, że odwzorowane kolory na zdjęciach z LG G6 mają bardziej naturalne odcienie. Na plus jest też niższy poziomu szumu cyfrowego na nocnych ujęciach.

3. Szerokokątne kadry

Główny aparat LG G6 to składowa dwóch obiektywów o matrycy 13 Mpix i przysłonach f/1.8 i f/2.4. Warto podkreślić ogromne możliwości takiego rozwiązania. Po pierwsze użytkownik może wykonać szerokokątne fotografie. Po drugie, w intuicyjny sposób, za pomocą jednego kliknięcia może rozpocząć korzystanie z obiektywu z zoomem optycznym. LG zapewnia pełną różnorodność perspektyw  – od ujęć szerokokątnych, po fotografowanie dalekich obiektów z wykorzystaniem zoomu optycznego. Galaxy S8+ wyposażony jest w jeden obiektyw głównego aparatu o matrycy 12 Mpix i stałej ogniskowej 26 mm. Warto podkreślić, że użytkownik LG G6 uzyska szerokokątne ujęcia również podczas robienia zdjęć przednią, 5-megapikselową kamerą.

4. Płynność nagrań

Jakość zarejestrowanych filmów zarówno LG G6, jak i Samsungiem Galaxy S8+ stoi na bardzo dobrym poziomie. Na korzyść flagowca LG jest płynność nagrań. W tym smartfonie lepiej funkcjonuje cyfrowa stabilizacja obrazu (OIS).

5. Czytnik linii papilarnych

Smartfon LG ma zdecydowanie korzystniej ulokowany czytnik linii papilarnych. Jest to przestrzeń na tylnym panelu, ale pod aparatem. W Galaxy S8+ skaner odcisku palca znajduje się również na tylnej części urządzenia. Z tą różnicą, że jest umiejscowiony tuż obok obiektywu głównego aparatu. Łatwo przez to o pomyłkę – użytkownik dotyka aparatu zamiast czytnika.

pojedynek-galaxy-s8-plus-vs-lg-g6-8 Pojedynek: 8 zalet LG G6 vs Samsung Galaxy S8+

6. KnockON

Ciekawym udogodnieniem w smartfonach LG jest opcja KnockON. Po dwukrotnym stuknięciu w ekran smartfona nastąpi wybudzenie lub wygaszenie ekranu (przy zasłoniętym czujniku zbliżeniowym telefon nie wybudzi się, co zapobiega przypadkowemu uruchomieniu smartfona w kieszeni spodni, torebce czy plecaku).

7. Radio FM

LG pamięta o miłośnikach radia – w pamięci smartfona zainstalowano aplikację Radio FM. Niestety w zestawie brakuje słuchawek, które w tym przypadku pełniłyby rolę anteny. Z kolei do Galaxy S8+ są dołączone słuchawki, ale nie ma możliwości korzystania z radia.

8. Cena

Cena to aspekt, który często decyduje o zakupie danego smartfona. W tym przypadku różnica jest widoczna – w oficjalnym sklepie Samsunga model Galaxy S8+ kosztuje 3849 PLN. Cena LG G6 jest zdecydowanie niższa. Autoryzowany sklep LG oferuje tegorocznego flagowca już za kwotę 1999 PLN. Podane ceny są aktualne na dzień publikacji tekstu – 25.09.2017r.

pojedynek-galaxy-s8-plus-vs-lg-g6-8 Pojedynek: 8 zalet LG G6 vs Samsung Galaxy S8+

Tutaj można zapoznać się z zaletami Samsunga Galaxy S8+.

Your opinion

What is your opinion on that?

I like
I have mixed feelings
I do not like
I have no opinion
85.71%
6 votes
14.29%
1 votes
0%
0 votes
0%
0 votes

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top