Pojedynek: 9 zalet Samsung Galaxy S8+ vs iPhone 7 Plus

glaxy-s8-plus-vs-iphone-7-plus

1.Ekran i typ matrycy

Ekran w Samsungu Galaxy S8+ to jedna z jego najważniejszych zalet. Przekątna 6,2-cala, zakrzywione krawędzie i matryca Super AMOLED. Taki zestaw zapewnia użytkownikowi najlepszą jakość obrazu – znakomite odwzorowanie kolorów, bardzo dobre kąty widzenia oraz satysfakcjonująca głębia czerni. Smartfon od Apple wyposażony jest w 5,7-calowy ekran. Jego wady są typowe dla matryc IPS – przeciętne kąty widzenia oraz zbyt jasna czerń – przypominająca odcienie szarości.

20170409_173711 Pojedynek: 9 zalet Samsung Galaxy S8+ vs iPhone 7 Plus

2. Rozdzielczość wyświetlacza

Koreański producent wyposażył Galaxy S8+ w wyświetlacz o niestandardowej rozdzielczości – maksymalna to WQHD+ (1440 x 2960 pikseli). Zagęszczenie pikseli wynosi 529 punktów na cal. Wyświetlacz iPhone’a 7 Plus ma niższą rozdzielczość – Full HD (1080 x 1920 punktów), a gęstość punktów wynosi 401 ppi. Warto dodać, że we flagowcu Samsunga można zmieniać rozdzielczość wyświetlanego obrazu. Począwszy od wspomnianej, największej WQHD+, przez Full HD+ (1080 x 2220) do najniższej HD+ (720 x 1480).

3. Jakość zdjęć

Samsung Galaxy S8+ został wyposażony w pojedynczy obiektyw głównego aparatu o matrycy 12-megapikseli i jasnej przysłonie f/1.7 oraz w przednią, 8-megapikselową kamerę również z przysłoną f/1.7. W efekcie użytkownik ma możliwość zrobienia kontrastowych zdjęć, pełnych detali z zadowalającym odwzorowaniem kolorów. Satysfakcjonująco działa również autofokus. Główny aparat iPhone’a 7 Plus jest złożony z dwóch 12-megapikselowych matryc (f/1.8 oraz f/2.8), zaś przedni jest 7-megapikselowy. Fotografie zarejestrowane smartfonem Apple nie są tak kontrastowe, jak te zrobione Galaxy S8+. Kolory są bledsze, przy niektórych zdjęciach zawodzi balans bieli.

4. Szersze kadry zdjęć

Pomimo tego, Samsung Galaxy S8+ wyposażony jest w pojedynczy obiektyw głównego aparatu, to zarejestrowane nim fotografie mają szerszy kadr niż te wykonane podwójnym aparatem iPhone’a 7 Plus. Kamera w produkcie Apple wyposażona jest w obiektyw o ogniskowej 28 mm. Z kolei we flagowym Samsungu ogniskowa wynosi 26 mm.

5. Obsługa kart pamięci

Galaxy S8+ został wyposażony w 64 GB pamięci wewnętrznej (do dyspozycji użytkownika pozostaje ponad 52 GB). Jeśli dla kogoś jest to niewystarczająca ilość na dane i aplikacje, to smartfon posiada slot na karty microSD (do 256 GB). W przypadku iPhone’a nie ma możliwości rozszerzenia pamięci wewnętrznej za pomocą zewnętrznych kart. Dostępne są wersje: 32 GB, 128 GB lub 256 GB.

 6. Always On Display i Edge lighting

Tryb Always On Display służy do stałego prezentowania na ekranie informacji obejmujących m.in.: godzinę, datę, poziom naładowania baterii i liczbę nieodebranych połączeń. Powyższa opcja podlega personalizacji. Użytkownik może wybrać styl zegara lub tło w postaci kalendarza, czy dowolnego obrazu. Z kolei zakrzywione krawędzie można wykorzystać używając Edge Lightning – brzeg wyświetlacza zaczyna świecić informując o powiadomieniu, wiadomości lub nieodebranym połączeniu. Takich udogodnień w iPhonie 7 Plus brakuje – aby sprawdzić aktualną godzinę lub powiadomienia należy wybudzić smartfon.

20170409_173711 Pojedynek: 9 zalet Samsung Galaxy S8+ vs iPhone 7 Plus

7. Jakość nagrań

Oba smartfony umożliwiają nagrywanie w maksymalnej rozdzielczości 4K (2160 x 3840 pikseli). Jednak podobnie, jak w przypadku zdjęć, filmy zarejestrowane za pomocą Galaxy S8+ są bardziej kontrastowe. Prezentują też lepsze odwzorowanie kolorów – barwy są odpowiednio nasycone. Flagowiec Samsunga szybciej łapie ostrość nawet przy nagłej zmianie kadrów.

8. Moduł Bluetooth

Samsung Galaxy S8+ wyróżnia moduł Bluetooth 5.0. Pozwala to na jednoczesne sparowanie ze smartfonem np. dwóch par słuchawek obsługujących ten sposób łączności. Takiego udogodnienia w iPhonie 7 Plus z modułem Bluetooth 4.2 użytkownicy nie doświadczą.

20170409_173711 Pojedynek: 9 zalet Samsung Galaxy S8+ vs iPhone 7 Plus

9. Słuchawki AKG i gniazdo minijack

Producent dołączył do zestawu słuchawki zewnętrznej firmy AKG. Słuchawki są bardzo wygodne w użytkowaniu, a odtwarzany przez nie dźwięk jest czysty, z wyraźnie słyszalnymi tonami wysokimi i niskimi. Satysfakcjonująca jest też moc basu. Warto podkreślić, że Samsung zdecydował się wyposażyć flagowca w gniazdo minijack. Pozwala to na podłączenie do Galaxy S8+ niemal każdej pary słuchawek, przy jednoczesnym ładowaniu urządzenia. Apple wyposażył iPhone’a 7 Plus tylko w jedno gniazdo Lighting. Użytkownik musi zdecydować, do czego chce w danej chwili wykorzystać jedyny dostępny port.

20170409_173711 Pojedynek: 9 zalet Samsung Galaxy S8+ vs iPhone 7 Plus

Sprawdźcie również w czym lepszy od Samsunga Galaxy S8+ jest Apple iPhone 7 Plus!

Your opinion

What is your opinion on that?

I like
I have mixed feelings
I do not like
I have no opinion
100%
6 votes
0%
0 votes
0%
0 votes
0%
0 votes

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top