Pojedynek: 9 zalet Samsung Galaxy S8+ vs LG G6

galaxy-s8-plus-vs-lg-g6

W dzisiejszym pojedynku zmierzą się dwa flagowce aspirujące do miana smartfona roku 2017 – Samsung Galaxy S8+ i LG G6. Czas sprawdzić w jakich aspektach lepszy okazuje się smartfon Samsunga.

1.Ekran i matryca

Samsung Galaxy S8+ został wyposażony w ekran o przekątnej 6,2-cala, zakrzywionych krawędziach oraz maksymalnej rozdzielczości WQHD+ (1440 x 2960 pikseli). Zagęszczenie pikseli wynosi 529 punktów na cal. Warto dodać, że jest to matryca Super AMOLED. Taki zestaw zapewnia użytkownikowi najlepszą jakość obrazu – znakomite odwzorowanie kolorów, bardzo dobre kąty widzenia oraz satysfakcjonująca głębia czerni. Ekran w LG G6 został określony przez producenta, jako FullVision – jest to 5,7-calowa matryca IPS o niestandardowej rozdzielczości 1440 x 2880 pikseli oraz gęstości punktów 564 na cal. Kąty widzenia są bardzo dobre, a odwzorowanie barw również stoi na zadowalającym poziomie. Oba ekrany zapewniają niesamowicie ostry i wyraźny obraz. Jednak w tym pojedynku minimalnie lepszy okazuje się wyświetlacz Galaxy S8+ – głębszy poziom wyświetlanej czerni i bardziej kontrastowe kolory. Ponadto większa przekątna ekranu i zaokrąglone krawędzie wzmacniają wrażenia wizualne.

pojedynek-galaxy-s8-plus-vs-lg-g6-6 Pojedynek: 9 zalet Samsung Galaxy S8+ vs LG G6

2. Wydajność procesora

Flagowiec Samsunga został wyposażony w 8-rdzeniowy procesor Exynos 8895, w którego skład wchodzą 4 rdzenie Mongoose taktowane zegarem 2,3 GHz oraz 4 rdzenie Cortex-A53 taktowane zegarem 1,7 GHz i układ graficzny Mali-G71 MP20. W testach syntetycznych Galaxy S8+ osiąga zdecydowanie lepsze wyniki od LG G6. W jego przypadku producent zastosował 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 821, w którego skład wchodzą 2 rdzenie Kryo taktowane zegarem 2,35 GHz i 2 rdzenie Kryo taktowane zegarem 1,6 GHz. Na obu smartfonach programy otwierają się szybko, a interfejs działa płynnie. Mimo to specyfikacja modelu G6 zapewnia wydajność na poziomie ubiegłorocznego Samsunga S7 Edge.

3. Moduł Bluetooth

Samsung Galaxy S8+ wyróżnia moduł Bluetooth 5.0. Pozwala to na jednoczesne sparowanie ze smartfonem np. dwóch par słuchawek obsługujących ten sposób łączności. Takiego udogodnienia w LG G6 z modułem Bluetooth 4.2 użytkownicy nie doświadczą.

4. Słuchawki AKG

Producent dołączył do zestawu słuchawki zewnętrznej firmy AKG. Są one bardzo wygodne w użytkowaniu, a odtwarzany przez nie dźwięk jest czysty, z wyraźnie słyszalnymi tonami wysokimi i niskimi. Satysfakcjonująca jest też moc basu. Potencjalny nabywca LG G6 niestety nie znajdzie słuchawek w zestawie. Na szczęście oba smartfony wyposażone są w gniazdo minijack, które umożliwia podłączenie niemal każdej pary słuchawek.

pojedynek-galaxy-s8-plus-vs-lg-g6-6 Pojedynek: 9 zalet Samsung Galaxy S8+ vs LG G6

5. Ładowanie indukcyjne (bezprzewodowe)

Podobnie, jak poprzednicy (S7 i S7 Edge) – Galaxy S8+ obsługuje ładowanie indukcyjne. Co prawda ładowarka jest sprzedawana oddzielnie, ale w sklepach można nabyć model obsługujący technologię szybkiego ładowania. LG G6 dostępne na polskim rynku nie obsługuje ładowania bezprzewodowego. W takie udogodnienie są wyposażone jedynie modele G6, które trafiły na amerykański rynek.

6. Stacja DeX i kompatybilność z urządzeniami

Galaxy S8+ jest kompatybilny z szeregiem urządzeń od koreańskiego producenta – również ze stacją DeX. Taki zestaw umożliwia korzystanie ze smartfona, jak z komputera. Ponadto S8+ jest kompatybilne m.in.: z Samsung Gear VR (2017) – goglami do odbioru wirtualnej rzeczywistości oraz kamerą do rejestrowania obrazu w 360 stopniach – Samsung Gear 360 (2017). Co prawda LG wprowadziło na rynek gogle VR oraz kamerę nagrywającą filmy w 360°, ale w tym przypadku  produkty Samsunga są po prostu lepsze.

pojedynek-galaxy-s8-plus-vs-lg-g6-6 Pojedynek: 9 zalet Samsung Galaxy S8+ vs LG G6

7. Asystent Bixby

Nowość w smartfonach Samsunga. Asystent głosowy Bixby składa się z czterech ważnych elementów. Kluczową funkcją jest Bixby Voice, czyli reakcja na komendy głosowe – aktualnie asystent reaguje na zwroty wypowiadane tylko po koreańsku i angielsku. Dla użytkowników dostępny jest również panel Hello Bixby – wyświetla takie informacje jak aktualna pogoda, statystyki z aplikacji S Health, przypomnienia, powiadomienia z aplikacji (np. Facebook), alarmy, notatki czy chociażby aktualne wiadomości z interesujących użytkownika dziedzin i kategorii. Ciekawą funkcją jest połączenie aparatu z asystentem, czyli Bixby Vision. Wystarczy zrobić zdjęcie w powyższym trybie, aby asystent skojarzył sfotografowany przedmiot z informacjami z Internetu – można dowiedzieć się co to za obiekt, jak go skategoryzować lub np. gdzie go kupić. Ostatnim elementem Bixby jest aplikacja Reminder – odpowiada za inteligentne przypomnienia.

 

8. Czas pracy baterii na jednym ładowaniu

Galaxy S8+ został wyposażony w baterię o pojemności 3500 mAh. Z kolei LG G6 ma wbudowany akumulator o pojemności 3300 mAh. Różnica w czasie pracy urządzeń na jednym ładowaniu baterii jest na korzyść flagowca Samsunga – przy umiarkowanym użytkowaniu smartfon będzie funkcjonował przez około dwie doby, zaś przy intensywnym około 24 godzin. LG G6 osiągnęło gorsze rezultaty – częste uruchamianie aplikacji (w tym filmy, muzyka, gry), włączona transmisja danych, surfowanie po Internecie i duża intensywność rozmów głosowych sprawia, że koreański flagowiec wytrzyma na jednym ładowaniu zaledwie około 12-14 godzin.

9. Dioda powiadomień i Edge lighting

Samsung Galaxy S8+ został wyposażony w diodę powiadomień. Z kolei zakrzywione krawędzie można wykorzystać używając Edge Lightning – brzeg wyświetlacza zaczyna świecić, informując o powiadomieniu, wiadomości lub nieodebranym połączeniu. Takich udogodnień brakuje w LG G6. Rekompensuje to Tryb Always On Display – służy do stałego prezentowania na ekranie informacji obejmujących m.in.: godzinę, datę, poziom naładowania baterii i liczbę nieodebranych połączeń. Tylko, że jest on też dostępny na Galaxy S8+.

pojedynek-galaxy-s8-plus-vs-lg-g6-6 Pojedynek: 9 zalet Samsung Galaxy S8+ vs LG G6

Tutaj można zapoznać się z zaletami LG G6.

Your opinion

What is your opinion on that?

I like
I have mixed feelings
I do not like
I have no opinion
100%
3 votes
0%
0 votes
0%
0 votes
0%
0 votes

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top