Polacy nie rozmawiają przez komórki za kierownicą

Polacy nie rozmawiają przez komórki za kierownicą

img-phone-people-8 Polacy nie rozmawiają przez komórki za kierownicą

Badania wskazują, że polscy kierowcy stali się ostrożni i przestrzegają przepisów. Za kierownicą używają zestawów głośnomówiących albo w ogóle nie rozmawiają przez telefon.

Badanie polskich kierowców przeprowadził instytut ARC Rynek i Opinia. Wynika z nich, że 70 procent respondentów w czasie prowadzenia samochodu wykorzystuje do połączeń telefonicznych urządzenia głośnomówiące lub zestawy słuchawkowe. Ci kierowcy, którzy nie mają pod ręką takiego wyposażenia w ogóle rezygnują z prowadzenia rozmów przez komórkę za kółkiem.

Rozmowa przez telefon znacząco upośledza zdolności konieczne do prowadzenia pojazdu i zwiększa ryzyko stłuczki – mówi Paweł Boryczka, dyrektor departamentu ubezpieczeń komunikacyjnych w Uniqa, firmie, która zleciła wspomniane wcześniej badania. – Takie zachowanie zagraża bezpieczeństwu, może prowadzić do wypadków i kolizji, które bywają tragiczne w skutkach i kosztowne dla wielu osób. Dlatego używanie telefonów przez kierowców w czasie jazdy powinno być ograniczone do minimum, a rozmowy należy zawsze prowadzić przy użyciu zestawu głośnomówiącego.

Równie rygorystycznie co rozmowy telefoniczne kierowcy traktują pisanie SMS-ów w trakcie jazdy samochodem. Około 70 procent respondentów deklaruje, że nie pisze i nie czyta wiadomości tekstowych siedząc za kółkiem swojego auta.

Źródło: Uniqa

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
27.8%
164 głosy
25.25%
149 głosy
24.58%
145 głosy
22.37%
132 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top