Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Polacy nie rozmawiają przez komórki za kierownicą

Telefonowanie W Samochodzie

Badania wskazują, że polscy kierowcy stali się ostrożni i przestrzegają przepisów. Za kierownicą używają zestawów głośnomówiących albo w ogóle nie rozmawiają przez telefon.

Badanie polskich kierowców przeprowadził instytut ARC Rynek i Opinia. Wynika z nich, że 70 procent respondentów w czasie prowadzenia samochodu wykorzystuje do połączeń telefonicznych urządzenia głośnomówiące lub zestawy słuchawkowe. Ci kierowcy, którzy nie mają pod ręką takiego wyposażenia w ogóle rezygnują z prowadzenia rozmów przez komórkę za kółkiem.

Rozmowa przez telefon znacząco upośledza zdolności konieczne do prowadzenia pojazdu i zwiększa ryzyko stłuczki – mówi Paweł Boryczka, dyrektor departamentu ubezpieczeń komunikacyjnych w Uniqa, firmie, która zleciła wspomniane wcześniej badania. – Takie zachowanie zagraża bezpieczeństwu, może prowadzić do wypadków i kolizji, które bywają tragiczne w skutkach i kosztowne dla wielu osób. Dlatego używanie telefonów przez kierowców w czasie jazdy powinno być ograniczone do minimum, a rozmowy należy zawsze prowadzić przy użyciu zestawu głośnomówiącego.

Równie rygorystycznie co rozmowy telefoniczne kierowcy traktują pisanie SMS-ów w trakcie jazdy samochodem. Około 70 procent respondentów deklaruje, że nie pisze i nie czyta wiadomości tekstowych siedząc za kółkiem swojego auta.

Źródło: Uniqa

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close