Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Polak wśród 20 najlepszych fotografów świata w konkursie fotografii smartfonowej

Dziś rozpoczęło się głosowanie, które ma na celu wyłonienie zwycięzcy pierwszej w historii nagrody Mobile Phone Award w światowym konkursie Sony World Photography Awards 2015. Na liście znalazł się również Polak, Ryszard Kaźmierczak, fotografujący smartfonami Sony Xperia.

Sony World Photography Awards to największy na świecie konkurs fotograficzny. W tym roku otwarto nową kategorię dedykowaną zdjęciom wykonywanym telefonami komórkowymi – Mobile Phone Award. Została ona utworzona w uznaniu rosnącej dostępności i rozwoju najnowszych technologii fotograficznych w smartfonach, które oferują fotografom wiele nowych możliwości rejestrowania obrazu i pozwalają na niczym nieskrępowaną kreatywną wolność. Fotografowie mieli zaledwie miesiąc na zgłoszenie swoich najlepszych zdjęć wykonanych telefonem komórkowym. Do konkursu zgłoszono oszałamiającą jak na tak krótki czas liczbę zdjęć – prawie 6.3 tysiąca nadesłanych z całego świata. Spośród tych prac nominowano 20 zdjęć, które mają szansę na ostateczny sukces. Wyboru dokonali następujący eksperci z branży fotograficznej:

  • Anna Dickson, dyrektor działu fotografii w Huffington Post, USA
  • Chris Hudson, redaktor artystystyczny grupy National Geographic Traveller, Wielka Brytania
  • Anthony Lepinay, fotograf i dyrektor kreatywny, Francja
  • Alvin Soon, redakto HWM and HardwareZone.com, Singapur
  • Evgeny Tchebotarev, CPO i współzałożyciel portalu 500px, Kanada

Do finałowej dwudziestki dostał się także jeden przedstawiciel z naszego kraju. Ryszard Kaźmierczak, bo o nim mowa, to m.in. laureat lokalnego konkursu fotograficznego #XperiaAwards, który swoje dzieła wykonuje smartfonami Sony Xperia.

fot. Ryszard Kaźmierczak
fot. Ryszard Kaźmierczak
Zwycięzce można wybrać w otwartym głosowaniu na www.worldphoto.org, które trwa do 17 marca. Aby zagłosować wystarczy wejść pod ten adres, zobaczyć 20 wybranych zdjęć i wybrać ulubione za pomocą kliknięcia ikonki „Like”. Zdjęcie z największą ilością kliknięć wygrywa rywalizację konkursową i zostanie zaprezentowane podczas ceremonii wręczenia nagród Sony World Photography Awards 2015 w Londynie w czwartek 23 kwietnia 2015 roku. Zwycięzca konkursu otrzyma w nagrodę wyjazd do Londynu, by wziąć udział w ceremonii SWPA 2015, zestaw produktów Sony Mobile, składający się z flagowego smartfona i tabletu Xperia. Ponadto, zwycięska fotografia zostanie włączona do wystawy Sony World Photography Awards Exhibition 2015 w Somerset House w Londynie w dniach 24 kwietnia – 10 maja 2015 r.

Źródło: Sony

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close