Wiadomości

Polkomtel ukarany wielomilionową grzywną za zerwanie umowy z Orange

Sąd Okręgowy w Warszawie wymierzył Polkomtelowi karę w wysokości 9 milionów złotych wraz z odsetkami, w wyniku odstąpienia od umowy sprzedaży bloku częstotliwości 2.4 MHz w paśmie 1800 MHz.

W połowie zeszłego roku doszło do transakcji na linii Polkomtel-Orange, zgodnie z którą firmy podpisały umowę sprzedaży bloku częstotliwości 2.4 MHz w paśmie 1800 MHz, jednak następnie operator sieci Plus zmienił zdanie i sprzedanego pasma nie chciał przekazać swojemu kontrahentowi. W związku z tym, UKE, które wcześniej wyraziło zgodę na przeniesienie bloku, wycofało swoją decyzję, a sprawa trafiła do sądu. Teraz Sąd Okręgowy w Warszawie zasądził, aby Polkomtel wypłacił Orange Polska 9 milionów złotych kary umownej wraz z odsetkami od kwoty 6 milionów złotych (od dnia 12 kwietnia 2014 roku do dnia zapłaty) oraz od kwoty 3 milionów złotych (od dnia 23 lipca 2014 roku do dnia zapłaty).

Źródło: Orange

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close