Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Polska premiera Huawei P10

20 marca, jeden z najprężniej rozwijających się producentów na rynku urządzeń mobilnych – Huawei zorganizował polską premierę swojego flagowego modelu na rok 2017, Huawei P10. Redakcja serwisu TeleGuru miała przyjemność gościć w warszawskim Forcie Sokolnickim, aby przyjrzeć się najnowszemu „dziecku” chińskiego potentata.

Na zorganizowanej z niebywałym rozmachem premierze, pojawiło się wiele znanych osobistości oraz ekspertów ze świata telekomunikacyjnego. Firma Huawei chciała w ten sposób podkreślić, wzrost swojej pozycji na arenie urządzeń mobilnych. Chiński koncern z każdym kolejnym rokiem skraca dystans dzielący go od najpotężniejszych firm, takich jak Samsung czy Apple. Na uroczystym wydarzeniu nie mogło zabraknąć głównej twarzy i ambasadora marki Huawei – Roberta Lewandowskiego.

news-huawei-p10-premiera (3)

Huawei P10, Huawei P10 Plus i Huawei P10 Lite

Oprócz prezentacji głównego modelu Huawei P10, mogliśmy również przyjrzeć się większej wersji tego modelu, która standardowo nosi nazwę Huawei P10 Plus i odchudzonej wersji Huawei P10 Lite. Brat P10tki różni się nie tylko większą rozdzielczością ekranu, ale również jaśniejszym obiektywem, czy bardziej pojemną baterię. Huawei nie zapomniał również o fanach smartwatch’y, prezentując wygląd inteligentnego zegarka, który ma zdominować rynek wearables – Huawei Watch 2.

Chiński producent skupił się w głównej mierze na zaprezentowaniu możliwości fotograficznych udoskonalonego aparatu, stworzonego we współpracy z Leica. Podobnie jak w poprzedniej generacji modelu z serii P, mamy do czynienia z aparatem dual-cam, który w ostatnim czasie staje się wyznacznikiem postępu wśród telefonów komórkowych. Chiński producent tym razem zadbał również o to, aby przedni aparat wyznaczał standardy w fotografii wykonywanej przez smartfony, stąd decyzja o wykorzystaniu technologii i ogromnego doświadczenia, jakim dysponują specjaliści z legendarnej firmy Leica z przodu urządzenia.

Do oprogramowania aparatu wprowadzona została nowa funkcja, która ma pozwolić na wykonywanie perfekcyjnych portretów. Tryb wykorzystuje innowacyjną technologię trójwymiarowego wykrywania twarzy, która poddaje analizie aż 190 cech, związanych z mimiką i kolorystyką twarzy. Wszystko po to, aby fotografowanie P10 było niezwykle proste, a zdjęcia wyglądały jak z okładki prestiżowego czasopisma modowego.

Mazolewski Band i Robert Lewandowski

Organizatorzy imprezy zadbali o to, aby każdy obecny na premierze zapamiętał ten dzień na długo. Oprócz samych atrakcji związanych z prezentacją urządzeń mobilnych, można było również posłuchać występu muzyków z zespołu Mazolewski Band. Każdy uczestnik premiery mógł zapozować fotografowi, Jackowi Porembie, który rzecz jasna wszystkie portrety wykonywał z wykorzystaniem flagowego modelu P10. Niektórym szczęśliwcom udało się zrobić sobie zdjęcie z główną twarzą firmy i najlepszym polskim sportowcem, Robertem Lewandowskim.

Huawei coraz śmielej podkreśla swoją wysoką pozycję na rynku, depcząc po piętach największym graczom wśród producentów telefonów komórkowych. Huawei P10 i P10 Plus to urządzenia z najwyższej półki, które stanowić będą konkurencję dla każdego smartfona, który pojawi się na rynku w 2017 roku. Czy P10tka ma szansę stać się najlepszym telefonem na rynku? Z całą pewnością musimy poczekać jeszcze na premiery telefonów konkurencji, jednak śmiało możemy powiedzieć, że sprzęt sygnowany logiem Huawei będzie na szczycie zestawień z obecnego roku.

Source: Własne
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close