Wiadomości

Polskie aplikacje na Samsung Gear VR

Polscy deweloperzy z firmy Setapp z Poznania zaprezentowali swoje aplikacje działające w oparciu o system wirtualnej rzeczywistości, które są dostępne na Samsung Gear VR.

Escape Velocity to aplikacja, w której użytkownik wciela się w rolę astronauty na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdzie bez grawitacji może udać się w podróż w przestrzeń kosmiczną. Do wyboru są dwa tryby – w pierwszym zadanie polega na wykonaniu prostej misji, w drugim można po prostu eksplorować okolice stacji kosmicznej. Sterowanie również dostępne jest w dwóch opcjach – uproszczonej, przy użyciu touchpada oraz realistycznej, przy użyciu pada z systemem Bluetooth. Jest to jeden z pierwszych programów na Samsung Gear VR korzystających z silnika Unreal Engine 4. Neverout to gra logiczna, w której gracz zostaje zamknięty w pomieszczeniu w kształcie sześcianu, z którego musi znaleźć wyjście. Aby odnaleźć jedyne wyjście należy wykonywać odpowiednie sekwencje ruchów, unikać przeszkód, a także wchodzić w interakcje z otaczającymi elementami. Neverout dzięki wykorzystaniu Samsung Gear VR potrafi stymulować i rozwijać wyobraźnię przestrzenną. Gra powstała w oparciu o silnik graficzny Unity3D. Obydwie aplikacje dostępne są do pobrania w Oculus Store – Escape Velocity w cenie 2.99 dolara, a Neverout za 7.99 dolara. „Systemy wirtualnej rzeczywistości stają się coraz bardziej popularne, dlatego też deweloperzy z chęcią podejmują się programowania w nich. Jednak tworzenie aplikacji na Samsung Gear VR stawia przed nimi nowe wyzwania. Obsługiwana przez urządzenie wysoka rozdzielczość, konieczność dwukrotnego renderingu każdej sceny oraz dbałość o najwyższą wydajność – to wszystko wymaga innej wiedzy oraz umiejętności niż w przypadku klasycznego programowania gier na PC, czy aplikacji na platformy mobilne. Dlatego z ogromną przyjemnością nawiązaliśmy współpracę z polską firmą Setapp, która udowodniła, że polscy deweloperzy oferują aplikacje na najlepszym, światowym poziomie.” – powiedział Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska.

Źródło: Samsung

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close