Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Ponad 80 procent amerykańskich nastolatków chce mieć iPhone’a

Najnowsze badanie przeprowadzone przez bank Piper Jaffray wykazało, że ponad 80 procent amerykańskich nastolatków planuje w najbliższej przyszłości nabyć iPhone’a. Pod tym względem firma Apple jest bezkonkurencyjna.

Badanie przeprowadzono na 5500 młodych w wieku około 16 lat. Ankietowanych zapytano o ich nawyki konsumpcyjne oraz preferencje dotyczące różnych marek i mediów. Według opublikowanego dwa dni temu raportu, słynnego smartfona od Apple’a pragnie mieć aż 81 procent młodzieży z USA – a przynajmniej aż tyle procent „oczekuje, że ich kolejnym telefonem będzie iPhone”. To o dwa procent więcej w porównaniu z jesienią ubiegłego roku i zarazem najwyższy wynik w historii badania.

retro_iphone7plus_ 850x478px

Jednak, jak zauważa reporter Mashable.com, amerykańscy nastolatkowie jedynie „oczekują”, że przedmiot ich pragnień wejdzie w przyszłości w ich posiadanie – nie oznacza to więc, że tego smartfona faktycznie nabędą. Co więcej, według Macrumors.com 76 procent amerykańskiej młodzieży już posiada iPhone’a. To oczywiście nie zmienia faktu, że aż 81 procent chce, by kolejnym ich telefonem był smartfon Apple’a.

Oprócz wyraźnej preferencji dla iPhone’a, raport z badania wyjawił również kilka innych interesujących faktów dotyczących konsumpcyjnych nawyków amerykańskiej młodzieży. Ze sprawozdania można dowiedzieć się chociażby, że ogólne wydatki nastolatków w USA zmniejszają się rok do roku o 2,4 procenta oraz że najbardziej oczekiwane przez amerykańską młodzież filmy to produkcje autorstwa wytwórni Disney. Film, którego młodzi spodziewają się najbardziej, to Szybcy i wściekli 8.

Back to top button