Wiadomości

Popularność Androida Marshmallow nadal w cieniu stopniowej ekspansji Lollipopa

Google wydało najnowszą statystykę dotyczącą udziałów poszczególnych wersji systemu Android. W grudniu. Lollipop nareszcie wskoczył na drugą pozycję, znajdując się już o krok od liderującego KitKata. Słabo wypadają udziały zeszłomiesięcznego debiutanta – edycji Marshmallow.

Z danych zebranych w siedmiodniowym okresie zakończonym 7 grudnia wynika, że najnowsza iteracja systemu Google, która w zeszłym miesiącu po raz pierwszy pojawiła się w zestawieniu, uzyskała wzrost o zaledwie 0.2% i ma w tej chwili 0.5% udziałów. Cała nadzieja w kolejnych miesiącach, szczególnie pierwszej połowie 2016 roku, kiedy to spodziewana jest premiera nowych urządzeń opartych na Androidzie Marshmallow oraz aktualizacja obecnie dostępnych na rynku modeli. news-android-grudzien-2015O 4% lepiej względem listopada poradził sobie Lollipop. Popularny „lizak” jest już obecny na 29.5% wszystkich urządzeń z zielonym robotem na pokładzie, tym samym przeskakując z trzeciej na drugą pozycję w statystyce. Liderem pozostaje Android KitKat, jednak jego czas powoli mija – jest to kolejny z rzędu spadek, tym razem z 37.8 na 36.6%. Podobnie jest w przypadku wiekowego Androida Jelly Bean, którego wszystkie odsłony mają razem 26.9% udziału, czyli około 2% mniej niż przed miesiącem. Edycje Gingerbread i Ice Cream Sandwich straciły po 0.4%. Wynik Froyo pozostał bez zmian.

Źródło: Google

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close