Wiadomości

Powstał prototyp baterii do iPhone-a o ponad tygodniowej żywotności na jednym ładowaniu

Pewna brytyjska firma twierdzi, że stworzyła w pełni działające ogniwo paliwowe dla iPhone’a, dzięki któremu użytkownicy będą mogli zapomnieć o ładowaniu urządzenia przez przynajmniej tydzień.

Intelligent Energy zminiaturyzowało „ogniwo paliwowe”, oparte na wodorze i tlenie i stworzyło na tej podstawie działający prototyp akumulatora dla iPhone’a 6. Ogniwo wykorzystuje warstwy stali i tworzywa sztucznego do „spalania” wymienionych pierwiastków, zaś z tyłu ma ono małe otwory do wypuszczania pary wodnej. Ładowanie z kolei odbywa się nie za pomocą energii elektrycznej, a wodoru w stanie gazowym poprzez specjalnie przystosowane gniazdo słuchawkowe. Napełnianie baterii nie jest zatem szczególnie komfortowe i raczej trudne do zrealizowania (Intelligent Energy użyło w teście zmodyfikowanego iPhone’a), ale firma zapewnia, że w momencie komercyjnego debiutu technologii będzie to wyglądało inaczej – prawdopodobnie wykorzystane zostaną swego rodzaju wymienialne kartridże, które będzie można wsunąć od dołu smartfona. Niemniej, nawet to wydaje się być niezbyt atrakcyjne. Większość pewnie nadal będzie wolała tradycyjne, proste rozwiązania, choć perspektywa ponad tygodniowej pracy baterii na jednym ładowaniu jest całkiem interesująca.

Źródło: Ubergizmo

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close