TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Powstał prototyp baterii do iPhone-a o ponad tygodniowej żywotności na jednym ładowaniu

Powstał prototyp baterii do iPhone-a o ponad tygodniowej żywotności na jednym ładowaniu

Pewna brytyjska firma twierdzi, że stworzyła w pełni działające ogniwo paliwowe dla iPhone’a, dzięki któremu użytkownicy będą mogli zapomnieć o ładowaniu urządzenia przez przynajmniej tydzień.

Intelligent Energy zminiaturyzowało „ogniwo paliwowe”, oparte na wodorze i tlenie i stworzyło na tej podstawie działający prototyp akumulatora dla iPhone’a 6. Ogniwo wykorzystuje warstwy stali i tworzywa sztucznego do „spalania” wymienionych pierwiastków, zaś z tyłu ma ono małe otwory do wypuszczania pary wodnej. Ładowanie z kolei odbywa się nie za pomocą energii elektrycznej, a wodoru w stanie gazowym poprzez specjalnie przystosowane gniazdo słuchawkowe. Napełnianie baterii nie jest zatem szczególnie komfortowe i raczej trudne do zrealizowania (Intelligent Energy użyło w teście zmodyfikowanego iPhone’a), ale firma zapewnia, że w momencie komercyjnego debiutu technologii będzie to wyglądało inaczej – prawdopodobnie wykorzystane zostaną swego rodzaju wymienialne kartridże, które będzie można wsunąć od dołu smartfona. Niemniej, nawet to wydaje się być niezbyt atrakcyjne. Większość pewnie nadal będzie wolała tradycyjne, proste rozwiązania, choć perspektywa ponad tygodniowej pracy baterii na jednym ładowaniu jest całkiem interesująca.

Źródło: Ubergizmo

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
50%
5 głosy
10%
1 głosy
40%
4 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top