Powstanie nowa gra Call of Duty na platformy mobilne

Call-Of-Duty-Logo-4

Królująca na konsolach i pecetach gra Call of Duty doczeka się wkrótce nowej adaptacji na platformy mobilne. Najbardziej nieoczekiwanym w informacji o pracach nad nowym projektem jest fakt, że jego realizację powierzono studiu King, które specjalizuje się w zgoła odmiennych niż FPS gatunkach, a mianowicie grach logicznych w stylu Candy Crush.

Nie jest to pierwsza próba przeniesienia konsolowego hitu autorstwa Acrivision Blizzard na platformy mobilne. W ciągu ostatnich kilku lat powstało kilka tego rodzaju produkcji o tytule Call of Duty, mniej lub bardziej udanych; premiera ostatniej z nich, Call of Duty: Heroes, miała miejsce w 2014 roku. Tytuł przypominał jednak bardziej strategię czasu rzeczywistego niż oryginalną strzelaninę.

Na temat projektu, nad którym będzie pracowało studio King, wciąż wiadomo niewiele. Nie jest jasne chociażby, jakiego gatunku gry można się spodziewać. Sądząc jednak po tym, że twórcy obiecują bazować na sprawdzonych elementach z konsolowej wersji tytułu i „na nowo zdefiniować gatunek, wytyczając nowe ścieżki dla platformy mobilnej”, istnieje cień szansy, że tym razem będzie to strzelanina.

Nie wiadomo, na kiedy planowane jest wydanie gry. Biorąc pod uwagę fakt, że na stronie studia pojawiły się dopiero oferty pracy dla designerów i dyrektora artystycznego, można stwierdzić, że prace nad tytułem są na razie w fazie „bardzo początkowej”.

Źródło: Gamespot, Ubergizmo

 

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
50%
1 głosy
50%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top