Prace nad „składanym” smartfonem nadal trwają

news-goole-ara1 Prace nad "składanym" smartfonem nadal trwająProjekt nazywa się Ara i umożliwi złożenie wymarzonego smartfona z pojedynczych modułów.

Koncepcję stworzenia telefonu, którego budowę można dowolnie zmieniać za pomocą oddzielnych modułów koncern Google przejął wraz z projektem Phoneblocks, który został zaprezentowany kilka miesięcy temu.

Pomysł polega na tym, że podstawą każdego z aparatów projektu Ara jest moduł zwany Endo. Do tego szkieletu użytkownik może podłączyć kolejne elementy, takie jak kości pamięci RAM, nośnik pamięci Flash, aparat fotograficzny oraz baterię. Odpowiednie moduły mają być dostępne w sklepie Google Play, ale ich ceny nie są na razie znane. Wiadomo jedynie, że sam szkielet Endo ma kosztować około 50 dol. Google zapowiada, że gotowe zestawy pozwalające na samodzielne skomponowanie smartfona z modułów będą dostępne w sprzedaży na początku 2015 roku.

news-goole-ara1 Prace nad "składanym" smartfonem nadal trwają

Google podkreśla, że opracowana przez niego konstrukcja pozwoli użytkownikowi na wymianę poszczególnych elementów urządzenia bez konieczności jego wyłączania, nawet w przypadku baterii. Taką możliwość ma dawać specjalny system gromadzenia energii w smartfonie. Modułowy telefon ma być oferowany w trzech różnych rozmiarach – od najmniejszego, poprzez średni, aż po największy, którego wielkość będzie odpowiadała rozmiarom phabletu, a więc telefonu z ekranem o przekątnej większej niż 5 cali. Smartfon Ara ma pracować pod kontrolą zapowiadanego przez Google systemu operacyjnego Android L.

Źródło: Google

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
30.18%
185 głosy
22.02%
135 głosy
26.1%
160 głosy
21.7%
133 głosy
Tomasz Słowik

Wcześniej redaktor i korektor w jednym. Obecnie tester gier komputerowych. Fan urządzeń mobilnych, komputerów oraz elektronicznej rozrywki. Gracz z zawodu i zamiłowania, którego spotkać można na wirtualnych polach bitew w War Thunder. Użytkownik i zwolennik niezmodyfikowanego nakładkami Android...

Komentarze