Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Prace nad „składanym” smartfonem nadal trwają

Projekt nazywa się Ara i umożliwi złożenie wymarzonego smartfona z pojedynczych modułów.

Koncepcję stworzenia telefonu, którego budowę można dowolnie zmieniać za pomocą oddzielnych modułów koncern Google przejął wraz z projektem Phoneblocks, który został zaprezentowany kilka miesięcy temu.

Pomysł polega na tym, że podstawą każdego z aparatów projektu Ara jest moduł zwany Endo. Do tego szkieletu użytkownik może podłączyć kolejne elementy, takie jak kości pamięci RAM, nośnik pamięci Flash, aparat fotograficzny oraz baterię. Odpowiednie moduły mają być dostępne w sklepie Google Play, ale ich ceny nie są na razie znane. Wiadomo jedynie, że sam szkielet Endo ma kosztować około 50 dol. Google zapowiada, że gotowe zestawy pozwalające na samodzielne skomponowanie smartfona z modułów będą dostępne w sprzedaży na początku 2015 roku.
news-google-ara2Google podkreśla, że opracowana przez niego konstrukcja pozwoli użytkownikowi na wymianę poszczególnych elementów urządzenia bez konieczności jego wyłączania, nawet w przypadku baterii. Taką możliwość ma dawać specjalny system gromadzenia energii w smartfonie. Modułowy telefon ma być oferowany w trzech różnych rozmiarach – od najmniejszego, poprzez średni, aż po największy, którego wielkość będzie odpowiadała rozmiarom phabletu, a więc telefonu z ekranem o przekątnej większej niż 5 cali. Smartfon Ara ma pracować pod kontrolą zapowiadanego przez Google systemu operacyjnego Android L.

Źródło: Google

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close