Prace nad „składanym” smartfonem nadal trwają

Prace nad "składanym" smartfonem nadal trwają

Projekt nazywa się Ara i umożliwi złożenie wymarzonego smartfona z pojedynczych modułów.

Koncepcję stworzenia telefonu, którego budowę można dowolnie zmieniać za pomocą oddzielnych modułów koncern Google przejął wraz z projektem Phoneblocks, który został zaprezentowany kilka miesięcy temu.

Pomysł polega na tym, że podstawą każdego z aparatów projektu Ara jest moduł zwany Endo. Do tego szkieletu użytkownik może podłączyć kolejne elementy, takie jak kości pamięci RAM, nośnik pamięci Flash, aparat fotograficzny oraz baterię. Odpowiednie moduły mają być dostępne w sklepie Google Play, ale ich ceny nie są na razie znane. Wiadomo jedynie, że sam szkielet Endo ma kosztować około 50 dol. Google zapowiada, że gotowe zestawy pozwalające na samodzielne skomponowanie smartfona z modułów będą dostępne w sprzedaży na początku 2015 roku.
news-google-ara2 Prace nad "składanym" smartfonem nadal trwająGoogle podkreśla, że opracowana przez niego konstrukcja pozwoli użytkownikowi na wymianę poszczególnych elementów urządzenia bez konieczności jego wyłączania, nawet w przypadku baterii. Taką możliwość ma dawać specjalny system gromadzenia energii w smartfonie. Modułowy telefon ma być oferowany w trzech różnych rozmiarach – od najmniejszego, poprzez średni, aż po największy, którego wielkość będzie odpowiadała rozmiarom phabletu, a więc telefonu z ekranem o przekątnej większej niż 5 cali. Smartfon Ara ma pracować pod kontrolą zapowiadanego przez Google systemu operacyjnego Android L.

Źródło: Google

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
30.18%
185 głosy
22.02%
135 głosy
26.1%
160 głosy
21.7%
133 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top