Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Premiera Asusa ZenFone AR już w przyszłym tygodniu

ZenFone AR – smartfon stawiający na rozszerzoną oraz wirtualną rzeczywistość – został zademonstrowany już na początku tego roku, podczas targów CES 2017. Niecały miesiąc temu pisaliśmy, że urządzenie trafi do sprzedaży w lecie. Ta informacja została już potwierdzona – Asus wystosował zaproszenie na event prasowy zaplanowany na 14 czerwca, podczas którego powinna odbyć się oficjalna premiera ZenFone AR.

Specyfikacja

ZenFone AR jest wyposażony w 5,7-calowy ekran Super AMOLED 1440p, procesor Snapdragon 821 (2 x 2,35 GHz, 2 x 1,6 GHz) oraz aparaty 8 MP z przodu i aż 23 MP z tyłu. Smartfon będzie dostępny w kilku różnych wersjach, różniących się ilością pamięci. Miejsce na dane będzie oferowane w wariantach 64, 128 i 256 GB. Asus zadbał także o sporą ilość pamięci operacyjnej – ZenFone AR będzie sprzedawany z 6 lub 8 GB RAM-u, przy czym wersja z 8-gigabajtową kością niestety będzie prawdopodobnie ograniczona do rynków azjatyckich. Pojemność baterii wynosi 3 300 mAh.

zenfone-ar-zaproszenie

Tango i Daydream

Najważniejszą cechą smartfona jest jednak wyjątkowe przystosowanie do obsługi aplikacji rozszerzonej lub wirtualnej rzeczywistości. ZenFone AR będzie jednym z pierwszych urządzeń oferujących dostęp do platformy Tango. Projekt ten jest rozwijany przez Google od 2014 roku, a jego działanie polega na korzystaniu z komputerowego rozpoznawania obrazów w celu określenia położenia smartfona w relacji do otoczenia. Dzięki temu możliwe będą na przykład nawigacja we wnętrzach budynków, trójwymiarowe mapowanie czy też automatyczne pomiary przestrzenne. Daydream jest z kolei platformą wirtualnej rzeczywistości również pochodzącą od Google, która funkcjonuje w komplecie z okularami Daydream View. ZenFone AR będzie pierwszym smartfonem, który wspiera zarówno Tango, jak i Daydream. Takie zastosowania są jednak bardzo wymagające dla podzespołów telefonu. Asus zdecydował się rozwiązać ten problem poprzez zaimplementowanie specjalnego systemu chłodzenia z komorą parową. Dzięki temu możliwe będzie korzystanie z wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości bez obaw o przegrzanie się urządzenia.

Dostępność

Pierwszym rynkiem, na który trafi ZenFone AR, będzie oczywiście Tajwan – ojczyzna firmy Asus. W lipcu smartfon powinien pojawić się w Stanach Zjednoczonych, a w kolejnych miesiącach również w Indiach oraz Europie. W Polsce model ten powinien zacząć być sprzedawany jeszcze w czerwcu, a jego cena ma wynosić 3 699 złotych.

Source: Gsmarena
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close