Premiera Super Mario Run na Androida już w tym tygodniu!

mario 1

Znamy datę androidowej premiery gry o najpopularniejszym hydrauliku na świecie. Posiadacze urządzeń z Androidem będą mogli przetestować możliwości tej produkcji już w nadchodzący czwartek, 23 marca.

Super Mario Run to platformówka stworzona przez firmę Nintendo, w którą do tej pory mogli grać jedynie właściciele iPhone’ów. Już za kilka dni grono odbiorców tytułu zostanie poszerzone o użytkowników Androida. Produkcja na tę platformę zostanie od razu wydana w wersji 2.0.0. W dniu androidowej premiery wyjdzie również aktualizacja gry do nowej wersji na iOS. Update ma uatrakcyjnić rozgrywkę między innymi za sprawą nowych grywalnych postaci.

Platformówka nie należy do wybitnie skomplikowanych, co zapewne jest jednym z czynników, które przyczyniły się do jej wysokiej popularności. Sterowanie hydraulikiem jest banalne: bohater biegnie automatycznie, a jedyne, co gracz musi robić, to dotykać ekranu w momencie, gdy Mario musi podskoczyć.

mario-2 Premiera Super Mario Run na Androida już w tym tygodniu!

Premiera Super Mario Run na iOS odbyła się 15 grudnia. Produkcja cieszyła się dużą popularnością już od samego początku – pierwszego dnia firma Nintendo zarobiła na niej 5 milionów dolarów.

Wersję Mario na iOS można pobrać za darmo, jednak po przejściu pierwszego poziomu trzeba zapłacić 9,99 dolarów, by odblokować kolejne. Jednak, jak okazało się w praktyce, jeden poziom z reguły satysfakcjonuje graczy. Jakiś czas temu producent opublikował raport finansowy, w którym ujawnił, ile razy pobrano tę produkcję na iOS. Choć po jej darmową wersję sięgnęło aż 78 milionów użytkowników, okazało się, że tylko 5 procent z nich zdecydowało się kupić pełną wersję programu. Jak by na to nie patrzeć, grę 78 milionów pobrań to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę fakt, że tytuł jest przeznaczony na platformę mobilną, a na dodatek został wydany tylko na jeden system. Producent liczy, że premiera Super Mario Run na urządzenia z Androidem przyczyni się do ponownego gwałtownego wzrostu zainteresowania tą produkcją.

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
3 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top