Prima Aprilis w Google Maps. Ulice miast planszą do Pac-Mana

pacman 580

Celebracja Prima Aprilis w Google Maps stała się już tradycją. Na ten dzień Google co roku szykuje niespodziankę dla użytkowników wirtualnych map. Dzisiaj amerykańskie przedsiębiorstwo proponuje internautom zabawę w Pac-Mana. Szkoda, że nie jest to nic nowego: taka opcja pojawiła się w Google Maps już dwa lata temu.

Gra działa na komputerach stacjonarnych oraz systemach iOS i Android. Aby ją uruchomić, należy wejść w Google Maps i w zależności od tego, na jakim systemie operacyjnym działamy, wybrać albo ikonkę z Pac-Manem znajdującą się powyżej przycisku lokalizującego (systemy mobilne), albo kliknąć przycisk „wrzuć monetę” (komputer).

Wersja Pac-Mana dla Google Maps z roku 2015 zmieniała dowolną wybraną przez nas lokalizację na mapie w planszę do gry. W tym roku system wyboru lokacji jest trochę niejasny. Wersja komputerowa przerzuca nas bowiem do losowego miejsca na świecie, które przemienia się w pole do spożywania kulek i ucieczek przed duszkami. W sieci pojawiają się jednak informacje, że grając na iOS użytkownik może sam wybrać lokalizację.

pacman-300x161 Prima Aprilis w Google Maps. Ulice miast planszą do Pac-Mana

Pac-Man to kultowa gra zręcznościowa stworzona przez japońskie przedsiębiorstwo Namco w 1980 roku. Początkowo wydano ją tylko na automaty do gier, jednak stopniowo została przeniesiona także na wiele innych platform, m.in. Atari 2600, Game Boy czy PC.

Źródło: Theverge

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
2 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top