Wiadomości

Problemy Snapdragona 810 mogą doprowadzić do opóźnienia przyszłorocznych smartfonów

Premiery nadchodzących, najbardziej wyczekiwanych smartfonów 2015 roku mogą zostać przesunięte. Qualcomm ma problemy ze swoim topowym układem Snapdragon 810, który ma napędzać przyszłoroczne flagowce.

Pojawiły się doniesienia na temat przegrzewania procesora przy niektórych poziomach napięcia, doprowadzając do zmniejszenia jego wydajności. Nie jest to jedyny problem jaki firma ma ze swoim mikroprocesorem. Układ graficzny Adreno 430 również zdaje się sprawiać nie lada kłopoty, głównie przez błędy w sterownikach. Ostatnim, ale nie mniej ważnym problemem jest kwestia wadliwie zaprojektowanego kontrolera pamięci operacyjnej RAM.

Snapdragon 810 to w pełni 64-bitowa, ośmiordzeniowa jednostka wyposażona w cztery, bardzo wydajne rdzenie Cortex A57 o taktowaniu 1.96 GHz oraz cztery energooszczędne Cortex A53 z zegarem 1.56 GHz.

Cała sytuacja może przełożyć się na znaczne opóźnienie premiery Snapdragona 810, a to z kolei odbiłoby się na producentach urządzeń mobilnych, gdyż układ ten ma się pojawić w takich smartfonach jak LG G4, Samsung Galaxy S6 czy Sony Xperia Z4. Teoretycznie Samsung może wykorzystać swój własny procesor Exynos, choć i tutaj istnieją wątpliwości, czy wyprodukowaliby ich wystarczająco dużo. Pozostałe firmy już w tak „komfortowej” sytuacji nie są. LG ma układ o nazwie Nuclun. Problem w tym, że jest on mniej wydajny od Snapdragonów i sprawia ponoć spore problemy, znacznie obniżając swoje taktowanie pod wyższą temperaturą.

W tej chwili żadna ze stron nie ustosunkowała się do tych informacji. Możliwe, że Qualcomm rozwiąże te problemy i cała sprawa rozejdzie się po kościach.

Źródło: Phonearena

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close