Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Próbna wersja Windows Phone już w grudniu?

Według ostatnich pogłosek nowy system operacyjny Microsoftu przeznaczony do smartfonów ujrzy światło dzienne w grudniu 2014 roku. Przy okazji wyciekło kilka informacji o jego spodziewanych funkcjach.

Windows Phone to system operacyjny, który powoli i mozolnie wykuwa sobie drogę do rynkowego sukcesu. Ostatnia wersja tego oprogramowania, oznaczona cyfrą 8, pod względem popularności wciąż nie może się równać ze swoimi konkurentami – iOS stosowanym wyłącznie w smartfonach Apple’a lub uniwersalnym Androidem, którego można spotkać w telefonach wielu różnych producentów.

Koncern Microsoft, producent Windows Phone, liczy jednak na to, że udoskonalanie systemu i wprowadzanie do niego nowych funkcji w końcu zaowocuje zwiększeniem jego popularności. Zapewne właśnie dlatego zapowiedział nieoficjalnie ukazanie się kolejnej wersji mobilnych okienek, tym razem oznaczonych dziewiątką.

Według niepotwierdzonych informacji Windows Phone 9 w wersji próbnej ma się pojawić w grudniu 2014 roku. Przy okazji pojawiają się spekulacje i przypuszczenia na temat tego, co nowego zaoferuje system.

Według doniesień jedną z funkcji dziewiątki będzie możliwość dzielenia ekranu, która znana jest już z komputerowego Windowsa 8 oraz z niektórych tabletów i smartfonów firmy Samsung oraz LG. To rozwiązanie ma pozwalać na podzielenie ekranu na dwie części i pracę z dwoma aplikacjami jednocześnie w przypadku wyświetlaczy o rozmiarach 4.7 cala i większych.

Przecieki mówią także o tym, że w dokumentacji nowego systemu przewija się często określenie Windows Mobile. Może się więc okazać, że mobilny system Microsoftu powróci do swojej starej nazwy, znanej jeszcze sprzed Windowsa Phone 7. Jeżeli tak się stanie, to spora część użytkowników może poczuć się nieco zdezorientowana nowym – starym nazewnictwem systemu.

Spekulacje dotyczą także tego, że w nadchodzących okienkach miałaby się pojawić funkcja umożliwiająca uruchamianie w Windows Phone aplikacji pisanych z myślą o systemie Android. Podobną funkcjonalność wprowadził swego czasu Blackberry. Taki krok wydaje się rozsądny ze strony Microsoftu, może bowiem przekonać do nachodzącego systemu większą liczbę użytkowników, przyzwyczajonych do korzystania z „androidowych” programów, które dzisiaj stanowią dużą część oprogramowania dla smartfonów.

Jak zwykle w przypadku niesprawdzonych doniesień i plotek o ich prawdziwości użytkownicy przekonają się dopiero w momencie, gdy Microsoft pokaże wspomnianą wcześniej próbną wersję Windows Phone 9. Chociaż, jak to z wczesnymi wersjami bywa, ostateczny kształt systemu może znacząco odbiegać od tego, co zostanie zaprezentowane w grudniu 2014 roku.

Źródło: ZDNet

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close