Wiadomości

Produkcja Apple Watch nie idzie tak sprawnie, jak zakładano

Apple oficjalnie zaprezentował swój pierwszy smartwatch nieco ponad dwa tygodnie temu. Firma z Cupertino przygotowuje się na kwietniową premierę urządzenia, lecz jak się okazuje, nie wszystko idzie zgodnie z planem.

Źródła donoszą, że Apple z początku planowało produkować około 2.5 do 3 milionów egzemplarzy zegarka. Wygląda na to, że cel ten jest zbyt ambitny i w tej chwili nie do zrealizowania. Część problemów wynika z niewielkiego uzysku z produkcji plastikowych ekranów OLED w fabrykach LG Display, który waha się w granicach od 30 do 40%. W związku z tym dopiero co trzeci bądź czwarty wyświetlacz spełnia określony normy i nadaje się do użytku. Kłopot jest też po stronie Quanty, znanej z wytwarzania laptopów, która nie jest w stanie przystosować swoich linii produkcyjnych do pracy nad takimi małymi urządzeniami, jak smartwatch. Według najnowszych informacji, Apple zamierza skorzystać z pomocy Foxconna, celem dostarczenia odpowiedniej ilości zegarków na rynek. Na dziś, zdaniem zaznajomionych z tematem, amerykański gigant jest w stanie wyprodukować nie więcej niż 1.5 miliona sztuk Apple Watch. Premiera Apple Watch odbędzie się 24 kwietnia bieżącego roku.

Źródło: Phonearena

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close