Wiadomości

Produkcja szybkich i energooszczędnych pamięci 12 Gb LPDDR4 Samsunga już w toku

Samsung rozpoczął masową produkcję pierwszych w branży, przeznaczonych do urządzeń mobilnych, 12-gigabitowych (Gb) układów pamięci typu low-power double data rate 4 (LPDDR4), opartych na technologii wykonania w procesie 20 nanometrów.

Najnowsza pamięć LPDDR4 powinna znacznie przyspieszyć wprowadzenie na całym świecie pamięci DRAM o dużej pojemności przeznaczonych do urządzeń mobilnych. Pamięć 12 Gb LPDDR4 wnosi największą pojemność i najwyższą dostępną prędkość w układach DRAM, jednocześnie oferując efektywność energetyczną. Pamięć 12 Gb LPDDR4 umożliwia utworzenie 3- lub 6-gigabajtowych (GB) pakietów pamięci mobilnych DRAM, odpowiednio z dwoma lub czterema mikroukładami i stanowi jedyne rozwiązanie umożliwiające utworzenie pakietu 6 GB LPDDR4. We flagowych urządzeniach kolejnej generacji taka pamięć powinna umożliwić konsumentom płynną wielozadaniowość i maksymalną wydajność. W porównaniu z poprzednią pamięcią 8 Gb LPDDR4 w klasie wykonania 20 nm, wersja 12 Gb jest o ponad 30% szybsza, osiągając 4266 megabitów na sekundę (Mbps). Jest także dwukrotnie szybsza od DRAM DDR4 dla komputerów PC, choć zużywa o 20% mniej energii. Poprzez rozszerzenie linii dużej pojemności pamięci opartych na 12 Gb LPDDR4 Samsung planuje wzmocnienie konkurencyjności swojego asortymentu produktów DRAM w klasie wykonania 20 nm (12 Gb/ 8 Gb/ 6 Gb/ 4 Gb). Samsung przewiduje, że pamięć LPDDR4 przeznaczona do urządzeń mobilnych pozwoli w najbliższych latach zwiększyć obecność nie tylko w segmencie smartfonów i tabletów, ale również ultracienkich PC, segmencie motoryzacyjnym czy Internecie rzeczy (IoT).

Źródło: Samsung

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close