Proste i bezpieczne logowanie bez pamiętania hasła w T-Mobile

mobile-connect

T-Mobile uruchomił Mobile Connect – metodę uwierzytelniania, która może zastąpić dziesiątki haseł i jednorazowych SMS-ów.

Jako pierwsi z możliwości oferowanych przez Mobile Connect mogą skorzystać klienci operatora logujący się za pośrednictwem komputera do serwisu T-Mobile – www.granienaczekanie.pl. Zamiast dotychczasowego hasła, wystarczy, że klient wybierze zaloguj z Mobile Connect, w miejscu loginu wpisze swój numer telefonu i wciśnie „Zaloguj się z Mobile Connect”. Na telefonie zostanie wyświetlony komunikat, tzw. push. Po naciśnięciu OK nastąpi automatyczne odświeżenie strony i przejście do serwisu.

Mobile Connect to usługa, która umożliwia identyfikację użytkownika z wykorzystaniem telefonu komórkowego. Można z niej skorzystać przy logowaniu do serwisów internetowych, serwisów bankowych, czy autoryzacji transakcji. Rozwiązanie zapewnia operator sieci mobilnej, w oparciu o swoją infrastrukturę, jednak z pominięciem otwartego kanału komunikacji, jakim są usługi transmisji danych. Klient nie musi korzystać ani być w zasięgu usług internetowych operatora, nie musi też posiadać telefonu, który je obsługuje.

Source: T-mobile

Your opinion

What is your opinion on that?

I like
I have mixed feelings
I do not like
I have no opinion
0%
0 votes
0%
0 votes
0%
0 votes
0%
0 votes

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top