Wiadomości

Przyszłe iPhone’y mogą być wodoodporne

Apple złożyło w USPTO wniosek patentowy, z którego wynika, że producent rozważa wprowadzenie wodoszczelności do swoich przyszłych produktów, w tym iPhone’ów.

Zgłoszenie opisuje kilka różnych metod zabezpieczenia urządzeń przed wodą. Jedna z nich dotyczy pokrycia istotnych podzespołów (jak np. płyta główna) powłoką hydrofobową, metodą „chemicznego osadzania z fazy gazowej ze wspomaganiem plazmowym”. Grubość warstwy powstałej w wyniku takiego procesu uszczelniania wynosiłaby od 1 do 10 mikronów. Z kolei odsłonięte elementy i połączenia zostałyby zabezpieczone silikonem oraz plastikiem. Jak w swoim wniosku twierdzi Apple, takie rozwiązania nie wymagałyby dodatkowej przestrzeni w obudowie. Ponadto, technologia nad jaką rzekomo pracuje firma z Cupertino pozwoli chronić urządzenia przeciwko wilgoci i zalaniu wodą bez wprowadzania wielkich zmian w ich wyglądzie. news-apple-iphone-wodoodpornosć-patentNa ten moment nie wiadomo, kiedy ujrzymy pierwsze wodoodporne urządzenia od amerykańskiego producenta. Można się za to domyślać, że na sam początek tego rozwiązania doczekają się iPhone’y. Niewykluczone, że następne w kolejce będą iPady oraz Macbooki. Mimo wszystko, byłby to ciekawy ruch ze strony Apple. Szczególnie teraz, gdy największy konkurent – Samsung – zrezygnował z wodoszczelności w Galaxy S6 i S6 Edge.

Źródło: Apple Insider

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close