Wiadomości

Przyszłe urządzenia Apple z technologią bezprzewodowego ładowania?

Apple umieścił na swojej stronie internetowej nową ofertę pracy, poszukując osoby na stanowisko o wiele mówiącej nazwie „Senior Wireless Charging Design Engineer”.

Ogłoszenie, oprócz zachęcenia ewentualnego zainteresowanego słowami o „niesamowitej okazji do pracy w firmie odpowiadającej za wiele innowacji” i tym podobnymi frazesami, zawiera jedno ciekawe zdanie, które jasno określa, czego można się spodziewać od przyszłych produktów Apple. Brzmi ono: „Stanowisko dotyczy przede wszystkim opracowywania technologii bezprzewodowego ładowania i układów zasilania DC-DC dla nowej generacji platform mobilnych”. Można więc jednoznacznie stwierdzić, że Apple nie chce pozostać w tyle za konkurencją i poważnie myśli nad wprowadzeniem takiego rozwiązania w swoich przyszłych produktach. Bezprzewodowe ładowanie urządzeń nie jest szczególnie nowym pomysłem i oferuje je wiele smartfonów na rynku. Jednymi z nich są tegoroczne Samsungi Galaxy S6 i S6 Edge. Z pewnością jest to wygodna, przyszłościowa metoda, która powinna wyprzeć tradycyjne, kablowe ładowarki. Dobrze, że Apple wreszcie to zauważyło – od ich sprzętu, szczególnie zważywszy na cenę, powinno się oczekiwać takiego rozwiązania w standardzie.

Źródło: Bidness Etc

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close