Wiadomości

Przyszłość kolejnego Facebook Phone-a pod dużym znakiem zapytania

W 2013 roku na rynku ukazał się smartfon opracowany we współpracy Facebooka i HTC. HTC First, bo taka była jego nazwa, nie porwał tłumów i szybko został zapomniany. Ten niesławny Facebook Phone raczej nie doczeka się następcy, który rozwinie jego pomysły.

HTC First od samego początku nie wzbudzał wielkich emocji, a fani mocnych specyfikacji musieli obejść się smakiem, ponieważ smartfon oferował raczej przeciętną konfigurację z dwurdzeniowym procesorem Snapdragon, 1 GB RAM oraz ekranem o przekątnej 4.3-cala i rozdzielczości 720p. Bardziej był on reklamowany jako pierwsza słuchawka z nietypowym interfejsem Facebook Home i to miało być jego siłą, która napędzi sprzedaż. Telefon wyceniono na 100 dolarów i oferowano w ramach oferty abonamentowej amerykańskiego operatora AT&T. Miesiąc później cena zmalała do 99 centów, co tylko pokazało, jak słabą cieszył się popularnością. W związku z tym nie dziwią najnowsze doniesienia i słowa jednego z przedstawicieli Facebooka – Dave’a Marcusa – twierdzącego, że firma prawdopodobnie nie stworzy kolejnego smartfona. Nie wiadomo, czy oznacza to całkowite zamknięcie drzwi do powstania nowego Facebook Phone’a, ale patrząc na porażkę HTC First, zapewne tak. Gigant społecznościowy zdał sobie chyba sprawę, że chociaż ludzie uwielbiają Facebooka, niekoniecznie potrzebują do jego obsługi dedykowanego urządzenia, które w gruncie rzeczy niczym szczególnym się nie wyróżnia i jest przysłowiową „sztuką dla sztuki”.

Źródło: Ubergizmo

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close