TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Qualcomm poprawi Snapdragona 810 dla Samsunga?

Qualcomm poprawi Snapdragona 810 dla Samsunga?

Twórca mikroprocesorów zamierza skupić się na rzekomych problemach z przegrzewaniem układu i przygotować poprawioną wersję swojego topowego układu dla nowych smartfonów Samsunga.

LG był pierwszym producentem, który ogłosił, że nowy układ Qualcomma znajdzie się w jego flagowym smartfonie (LG G Flex 2). Firma stwierdziła, że udało się jej opracować rozwiązanie przegrzewania chipu dodając przy tym, że problem ten nie tyle leży po stronie procesora, co jego systemie odporowadzania ciepła. To, że LG się z tym uporało to oczywiście  dobra wiadomość, lecz z drugiej strony oznacza to, że ciągnące się od jakiegoś czasu plotki związane z emitowaniem przez procesor zbyt dużej ilości ciepła są prawdziwe.

Jest to jedna z przyczyn domniemanego porzucenia przez Samsunga układu firmy Qualcomm. Koreański producent może użyć swojego autorskiego Exynosa dla następnej generacji smartfonów (Galaxy S6), jednakże Qualcomm ponoć intensywnie pracuje nad zaadresowaniem tego problemu i powinien znaleźć odpowiednie rozwiązanie już w marcu. Nie wiadomo, czy zgra się to z planami Samsunga, który „lada dzień” może rozpocząć produkcję swoich nowych urządzeń. Z pewnością jednak Qualcomm nie zamierza zrezygnować z tak intratnego kontraktu i zrobi wszystko, żeby zdążyć na czas i dostarczyć Koreańczykom miliony egzemplarzy swojego najwydajniejszego obecnie procesora mobilnego.

Źródło: Phonearena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
25.58%
44 głosy
22.67%
39 głosy
27.91%
48 głosy
23.84%
41 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top