Wiadomości

Qualcomm poprawi Snapdragona 810 dla Samsunga?

Twórca mikroprocesorów zamierza skupić się na rzekomych problemach z przegrzewaniem układu i przygotować poprawioną wersję swojego topowego układu dla nowych smartfonów Samsunga.

LG był pierwszym producentem, który ogłosił, że nowy układ Qualcomma znajdzie się w jego flagowym smartfonie (LG G Flex 2). Firma stwierdziła, że udało się jej opracować rozwiązanie przegrzewania chipu dodając przy tym, że problem ten nie tyle leży po stronie procesora, co jego systemie odporowadzania ciepła. To, że LG się z tym uporało to oczywiście  dobra wiadomość, lecz z drugiej strony oznacza to, że ciągnące się od jakiegoś czasu plotki związane z emitowaniem przez procesor zbyt dużej ilości ciepła są prawdziwe.

Jest to jedna z przyczyn domniemanego porzucenia przez Samsunga układu firmy Qualcomm. Koreański producent może użyć swojego autorskiego Exynosa dla następnej generacji smartfonów (Galaxy S6), jednakże Qualcomm ponoć intensywnie pracuje nad zaadresowaniem tego problemu i powinien znaleźć odpowiednie rozwiązanie już w marcu. Nie wiadomo, czy zgra się to z planami Samsunga, który „lada dzień” może rozpocząć produkcję swoich nowych urządzeń. Z pewnością jednak Qualcomm nie zamierza zrezygnować z tak intratnego kontraktu i zrobi wszystko, żeby zdążyć na czas i dostarczyć Koreańczykom miliony egzemplarzy swojego najwydajniejszego obecnie procesora mobilnego.

Źródło: Phonearena

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close