TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Qualcomm Quick Charge 3.0 – smartfony jeszcze nigdy nie ładowały się tak szybko

Qualcomm Quick Charge 3.0 - smartfony jeszcze nigdy nie ładowały się tak szybko

Qualcomm zaprezentował kolejną generację swojego rozwiązania zwanego Quick Charge. Trzecia wersja technologii ładowania urządzeń ma pozwalać na jeszcze szybsze i bardziej sprawne napełnianie baterii smartfonów napędzanych nowymi procesorami Snapdragon.

Aby uświadomić, jak szybka jest nowa technologia, warto przypomnieć, że Quick Charge 1.0 jest o 40% szybsze od innych, konwencjonalnych metod ładowania. Quick Charge 2.0 zwiększył wydajność względem zwykłych ładowarek o 75%. Quick Charge 3.0 podwaja prędkość swojego pierwowzoru, a w porównaniu do poprzednika może się pochwalić wynikiem o 38% lepszym. Jeśli wierzyć słowom Qualcomma, trzecia iteracja jego rozwiązania potrafi naładować smartfona od 0 do 80% w zaledwie 35 minut. Z bardziej technicznych informacji należy dodać, że przy okazji Quick Charge 3.0 producent po raz pierwszy wprowadził technologię INOV (Intelligent Negotiation for Optimum Voltage), czyli algorytm, który automatycznie dobiera odpowiednie parametry ładowania, w tym napięcie – od 3.6 do 20 V w zakresie 200 mV. Ponadto, całość wspiera złącze USB typu C. Qualcomm ogłosił, że Quick Charge 3.0 będzie dostępny poczynając od układów Snapdragon 820, 620, 618 oraz 430. Oznacza to, że pierwszych telefonów wyposażonych w te procesory i wspierających nową technologię należy spodziewać się dopiero w przyszłym roku.

Źródło: Android Authority

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
40%
2 głosy
0%
0 głosy
60%
3 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top