Wiadomości

Raport przenośności numerów w 2015 roku

W 2015 roku przeniesiono 1.655 milionów numerów, czyli ponad 5% więcej niż rok wcześniej. W samym czwartym kwartale sieć zmieniło jednak nieco mniej numerów niż w analogicznym okresie 2014 roku.

Jak wynika z danych i szacunków Telepolis.pl, z każdym kolejnym kwartałem spada udział P4 w numerach przychodzących i rośnie procent oddanych numerów. W porównaniu z początkiem 2015 roku, operator przyjął w czwartym kwartale o ponad 5% mniej kart SIM. Niemniej, ogólny bilans netto miał znacznie lepszy niż u konkurentów, trzymając poziom 95.3 tysięcy numerów i minie jeszcze trochę czasu, zanim ten stan się zmieni. Orange w trzecim kwartale ubiegłego roku niemal zrównoważył przyjęcia i oddania, stopniowo pnąc się w górę. Kwartał później był już na plusie, pozyskując prawie 20 tysięcy numerów. Zupełnie inaczej sytuacja wyglądała natomiast w obozie T-Mobile, który stracił przeszło 100 tysięcy numerów, a do którego przeszło niewiele więcej numerów niż do operatorów wirtualnych (MVNO). Również Polkomtel po raz kolejny więcej stracił niż zyskał.

Wyniki za IV kwartał 2015 roku
Wyniki za IV kwartał 2015 roku
Jeśli z kolei chodzi o operatorów wirtualnych i sekcję „Pozostali”, za osiągnięty wynik w głównej mierze odpowiada Virgin Mobile, który pozyskał ponad 20 tysięcy numerów, a utracił jedynie około 2 tysiące. W ujęciu rocznym, żadnemu z największych operatorów telekomunikacyjnych za wyjątkiem P4 nie udało się wyjść na plus w przenośności numerów. Szansę miał Orange, ale problemy z utrzymaniem klientów skutecznie zniwelowały te plany, nawet pomimo stosunkowo dobrego wskaźnika przyjęć. Najwięcej w 2015 roku oddał T-Mobile, notując ogólny bilans na poziomie znacznie gorszym niż którykolwiek z rywali.
Wyniki za 2015 rok
Wyniki za 2015 rok
Zmiany - 2015 do 2014
Zmiany – 2015 do 2014 roku
Wśród pozostałych operatorów, na największym plusie (netto) w 2015 roku byli Virgin Mobile (53 tysiące numerów), Mobile Vikings (4.3 tysiące numerów, z czego 1.3 w czwartym kwartale) oraz FM Group, Tele25 i Telestrada (po około 1.5 tysiąca). Na drugim biegunie znalazło się z kolei MNI (2.1 tysiąca numerów na minusie; większość w ostatnim kwartale).

Źródło: Telepolis

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close