Recenzja LG Spirit 4G LTE: Odświeżony duch azjatyckiego giganta

Recenzja LG Spirit 4G LTE: Odświeżony duch azjatyckiego giganta

LG Spirit 4G LTE to jeden z najnowszych smartfonów koreańskiego producenta, któremu śmiało można przypiąć łatkę „przyjaznego portfelowi”. Niedrogi, skrywający wiele zalet, ale też kilku nieuniknionych wad model ma być swoistym powiewem świeżości i ważnym elementem zmian w portfolio LG. Czy Koreańczycy rzeczywiście tchnęli nowego ducha w skostniały nieco średni segment mobilny, a Spirit ma szansę na sukces w zatłoczonym rynku smartfonów?

Nie ulega wątpliwości, że choć oczy wielu konsumentów kierują się w stronę topowych słuchawek, jak np. Samsung Galaxy S6 czy HTC One M9, największą popularnością cieszą się tańsze propozycje renomowanych producentów. Jednym z nich jest LG, który od dawna raczy nas ciekawymi urządzeniami za rozsądne ceny. Problem w tym, że zazwyczaj nie różnią się one zbytnio od siebie, przy okazji powielając swoje błędy. W identyczną pułapkę wtórności w pewnym sensie wpada też recenzowany LG Spirit 4G LTE, jednak ma kilka asów w rękawie, więc trudno nie uznać ten model za jeden z najlepszych za tą cenę.

Na plus można zaliczyć jego elegancki wygląd, który swoją inspirację ewidentnie czerpie z droższych modeli LG G3 i LG G3s, łącząc ich design w całkiem spójną jedność. Oczywiście, materiały z jakich został wykonany nie są równie wielkiej jakości, ale można ten niedostatek wytłumaczyć niską ceną urządzenia. Cieszy również dobry wyświetlacz, który oferuje rozsądną i w zupełności wystarczającą rozdzielczość HD oraz przyzwoita specyfikacja złożona z popularnych podzespołów. Nie należy też zapominać o obsłudze LTE, co należy traktować jako solidną kartę przetargową w wyborze tego modelu, zamiast niektórych uboższych o tę funkcję konkurentów.
LG Spirit nie ustrzegł się jednak kilku poważnych wad, z których najbardziej dokuczliwą jest bardzo przeciętna bateria, której nie da się przyrównać do bardzo dobrego ogniwa w np. Samsung Galaxy Ace 4. Równie irytująca jest ilość wbudowanej pamięci – użytkownik kupując smartfona musi liczyć się z tym, że z teoretycznych 8 GB, do jego dyspozycji oddane jest niecałe 3 GB, więc czym prędzej wypadałoby rozbudować ją przy pomocy karty microSD. Niestety, maksymalna obsługiwana wartość karty to 32 GB. Czy jednak warto zainteresować się tym smartfonem? Czy jego zalety są wystarczającym argumentem do kupna? A może wady całkowicie wykluczają go w walce z liczną konkurencją? Na każde z tych i innych pytań odpowiada przygotowana przez Teleguru, szczegółowa recenzja LG Spirit.

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
48.28%
28 głosy
3.45%
2 głosy
32.76%
19 głosy
15.51%
9 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top