Recenzja Samsung Galaxy Core Prime: Najlepszy koreański rdzeń

Samsung Galaxy Core Prime to urządzenie pełne sprzeczności, a do tego w jego przedziale cenowym jest co najmniej kilka bardziej dopracowanych smartfonów (także w portfolio południowokoreańskiego producenta). Czy mimo to jest on warty swojej ceny i można nazwać go godnym następcą niezwykle popularnego Core’a?

Samsung Galaxy Core Prime jest kolejnym tanim smartfonem w portfolio producenta, który wzbudza mieszane odczucia. Z jednej strony jest on znacznie lepszy niż poprzednicy Samsung Galaxy Core 2 i Samsung Galaxy Core LTE. Warto pochwalić m.in. baterię, która zapewnia nawet do dwóch dni pracy na jednym ładowaniu lub kilkanaście godzin odtwarzania filmów. Pod tym względem bezpośrednia konkurencja (np. LG L Fino) oferuje wyraźnie gorsze osiągi. Nie sposób nie wspomnieć też o obsłudze łączności LTE, która wciąż nie jest standardem w niższej półce cenowej. Co więcej, jak na swoją cenę, Samsung Galaxy Core Prime może pochwalić się naprawdę przyzwoitą wydajnością i podobnie dobrym wykonanie jak jego większy i droższy brat Samsung Galaxy Core Prime (porównanie modeli poniżej).

Największą bolączką smartfona jest jednak jego ekran, który – w odróżnieniu od np. LG Spirit 4G LTE – nie oferuje nawet rozdzielczości HD. Ponadto, rozczarowuje wiele jego parametrów, ze słabymi widocznością w słońcu i kontrastem na czele. Wszystko to rzutuje na niezbyt przyjemną konsumpcję treści internetowych oraz przeciętne wrażenia z grania w gry i oglądania filmów. Duży zarzut można mieć też do Samsunga za to, że nie zdecydował się na większe zmiany w wyglądzie urządzenia (w przeciwieństwie do np. Samsung Galaxy Ace 4), przez co patrząc na Galaxy Core Prime w oczy bije jego wtórność. Szkoda, że koreański producent nie jest równie kreatywny podczas tworzenia obudów tanich smartfonów, co w przypadku wymyślania ich nazw (Core ang. rdzeń / jądro, Prime ang. główny / wyborny).
Czy wady modelu przysłaniają jego zalety? Czy mniej zaawansowani użytkownicy powinni zainteresować się tym modelem? Czy bardzo antyczny, jednak nadal popularny Samsung Galaxy Core wreszcie doczekał się prawdziwego następcy? Wszystkie pytania i wątpliwości rozwiewa przygotowana przez Teleguru recenzja Samsunga Galaxy Core Prime.

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
6.49%
5 głosy
3.9%
3 głosy
38.96%
30 głosy
50.65%
39 głosy

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kulto...

Komentarze