Recenzja Samsung Galaxy Grand Prime: Wielki, ale czy najwyższego gatunku?

Recenzja Samsung Galaxy Grand Prime: Wielki

Przydomek „Wielki” nadaje się zwykle pośmiertnie władcom, którzy za czasów swego panowania dokonali wielkich czynów. W przypadku Samsunga „Grand” (z ang. wielki) oznacza przede wszystkim spore rozmiary (144.8 x 72.1 x 8.6 mm). Natomiast wielkość rozumianą jako dominację nad innymi smartfonami ma sugerować przydomek „Prime” (z ang. najwyższy gatunek). Czy jednak Samsung Galaxy Grand Prime okaże się być wielkim nie tylko z racji sporego, 5 calowego ekranu? I czy faktycznie jest to smartfon najwyższego gatunku?

Samsung Galaxy Grand Prime poza 5 calowym ekranem nie wyróżnia się wyglądem na tle innych modeli koreańskiego producenta, więc patrząc na niego z przodu łatwo go pomylić nawet z flagowym Samsung Galaxy S4. Jest to jednak smartfon ze średniej półki cenowej, więc i wykorzystane materiały są gorszej jakości, a jego poręczność jest sporo gorsza niż jego droższy i starszy brat. Nie obejdzie się bez ochronnego etui, ponieważ telefon jest dość mało odporny na uszkodzenia i zadrapania, zwłaszcza wyświetlacz, który nie jest chroniony przez wzmacniane szkło. Cieszą natomiast całkiem dobre podzespoły (jak na swoją cenę), które są takie same jak w znacznie droższym Samsungu Galaxy A5. Zapewniają one przyzwoitą wydajność urządzenia. Sporą zaletą okazuje się być także obsługa Internetu w technologii LTE, która w tej klasie cenowej nie jest jeszcze standardem.

Duży ekran ma jednak niską rozdzielczość (540 x 960 pikseli), więc pod tym względem 5 calowy Orange Rono może okazać się być konkurencją.Mimo wszystko, Grand Prime może się podobać i zapewne przypadnie do gustu tym klientom, którzy poszukują całkiem dobrego smartfona z Androidem w niskiej cenie. Trzeba jednak uważać żeby nie pomylić go z tańszym, ale pod kilkoma względami gorszym, Samsung Galaxy Core Prime, który wizualnie jest prawie identyczny. Również jego nazwa jest myląco podobna. Pomimo przydomku „Prime” to trudno uznać tamten model jako „najwyższego gatunku”.
Czy jednak omawiany smartfon okaże się być idealny dla użytkowników z ograniczonym budżetem? Czy pokaże swoją wielkość dominując swój segment cenowy? Czy może będzie to kolejny przeciętny telefon, który przejdzie przez rynek bez większego echa? Po odpowiedź na te i inny pytania Teleguru zaprasza do zapoznania się z recenzją Samsunga Galaxy Grand Prime.

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
33.74%
82 głosy
14.4%
35 głosy
21.81%
53 głosy
30.05%
73 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top