Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Rekordowa sprzedaż zegarków Apple Watch w 2016 roku

Enigmatyczna wypowiedź Tima Cooka, dyrektora generalnego Apple’a o rekordach sprzedaży smartwatchy znalazła potwierdzenie w liczbach.

Tim Cook stwierdził, że zapotrzebowanie na Apple Watche w ostatnich miesiącach 2016 roku było tak duże, że amerykańska firma nie była w stanie wyprodukować odpowiedniej ilości inteligentnych zegarków, by sprostać potrzebom rynku. Według analityków Canalys, w okresie od października do grudnia 2016 roku firma Apple sprzedała ok. 6 milionów smartwatchy. To 12-procentowy wzrost w ujęciu rok do roku. W całym 2016 roku amerykańskiej korporacji udało się sprzedać 11,9 miliona inteligentnych zegarków, co oznacza aż 49-procentowy udział w rynku takich urządzeń. Kolejne miejsca zajmują: Fitbit z 17-procentowym udziałem w rynku oraz Samsung, który zdobył 15% całego rynku smartwatchy. Analityk Jason Law dostrzega, że sukces sprzedaży smartwatchy Apple’a wynika z poszerzenia grypy odbiorców poprzez zmianę ceny uzupełnienie funkcjonalności Apple Watch o elementy związane z fitness.

canalys-smartwatche

Xiaomi mocne na rynku smartbandów

Canalys zwraca również uwagę na znaczący sukces Xiaomi na rynku smartbandów. W ostatnim kwartale ubiegłego roku chińska firma sprzedała 5,5 miliona Mi Bandów. Kluczowe do osiągnięcia takiego rezultatu okazały się rynki azjatyckie (w tym Chiny i Indie) oraz wschodnioeuropejskie: Polska i Rosja.

Source: Canalys, The verge
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close