Rekordowe wyniki przedsprzedaży S8 i S8+

news-galaxy-s8-s8plus

Kilka dni temu pisaliśmy o doskonałych wynikach przedsprzedaży Samsunga Galaxy S8 w Polsce. Teraz dowiadujemy się, że na całym świecie nowy flagowiec Koreańczyków pobija wszelkie rekordy. Ale nie to jest najciekawsze…

Mimo zeszłorocznych problemów Samsunga z wybuchającymi urządzeniami, firma jest nadal w doskonałej formie. Z całego świata docierają do nas informacje o zaskakujących wynikach przedsprzedaży najnowszego modelu. Koreański producent własnie ogłosił, że już w tej chwili S8 pokonała poprzednika – S7 o ponad 30%! Oznacza to, że mamy do czynienia z najlepszą w historii premierą Samsunga.

Ale to nie koniec ciekawostek związanych z preorderem nowego Samsunga. Na podstawie raportu Yuanta Securities Korea Co. dowiedzieliśmy się, że to nie model S8 jest zwycięzcą w rywalizacji o najlepszą sprzedaż. Podobno na tą chwilę wersja S8+ wyprzedza mniejszy odpowiednik o prawie 8 punktów procentowych, zgarniając 53,9% sprzedaży S8!

Galaxy S8+ został przedstawiony w dwóch wersjach: 64 GB oraz 128 GB, podczas gdy S8 posiada tylko wariant 64 GB. Może to właśnie być źródłem sukcesu „Plusa”. Inne doniesienia mówią o wyższej sprzedaży wersji z większą ilością pamięci. Dodatkowo najnowszy flagowiec posiada funkcje umożliwiające korzystanie ze smartfona jak z przenośnego komputera, a nawet podłączenie klawiatury. W takiej sytuacji korzystniejsze jest posiadanie modelu z większą pamięcią oraz ekranem. Bo nie zapominajmy, że Galaxy S8 ma wyświetlacz 5,8-calowy, a jego większy brat 6,2-cale.

W przypadku poprzednich flagowców Samsunga można mówić o podobnej sytuacji. Galaxy S6 Edge uzyskał 51,3% sprzedaży, a S7 Edge 51,9%. Wygląda na to, że użytkownicy preferują większe wyświetlacze. Możliwe, że za sukcesem S8+ stoi też niefortunna historia z Galaxy Note 7 , a nowy smartfon wpasował się w lukę pozostawioną przez wybuchający model.

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
2 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top