Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Render etui dla Galaxy S9 zdradza wygląd następnego flagowca Samsunga

Producent akcesoriów mobilnych Ghostek ma już przygotowane etui dla następnego flagowca Samsunga – w internecie pojawił się jego render, który przy okazji zdradza nam nieco informacji na temat wyglądu i funkcji Galaxy S9.

Flagowy model Koreańczyków na 2018 rok zostanie wydany prawdopodobnie już 25 lutego, dzień przed rozpoczęciem targów Mobile World Congress w Barcelonie. Będzie to powrót do tradycyjnej daty premiery nowych urządzeń z serii Galaxy S, od której odstąpiono w 2017, przedstawiając S8 i S8+ dopiero pod koniec kwietnia. Niektórzy spodziewają się nawet, że chcąc zyskać przewagę nad Apple’em i innymi rywalami, Samsung może zaprezentować Galaxy S9 i S9 Plus już w styczniu.

Nowości na tylnym panelu

Najbardziej zauważalne zmiany dotyczą tylnej pokrywy urządzenia. Pierwszą z nich jest nowa pozycja czytnika linii papilarnych, który tym razem został umieszczony pod modułem aparatu. Powodem takiej decyzji są skargi użytkowników związane z położeniem tego elementu w tegorocznych flagowcach – znajdował on się bowiem tuż obok aparatu, przez co łatwo było zabrudzić obiektyw odciskami palców. Niestety i w tym roku nie ujrzymy czytnika linii papilarnych wbudowanego w ekran, choć możliwe, że takie rozwiązanie pojawi się w Galaxy Note 9.

Galaxy S9 i S9+ będą także pierwszymi flagowcami Samsunga z podwójnym aparatem. Według najwcześniejszych informacji, obydwa obiektywy mają pracować w rozdzielczości 12 megapikseli. Na renderze można zauważyć także obecność wejścia słuchawkowego minijack 3,5 mm.

Specyfikacja

Następna generacja flagowców Koreańczyków wprowadzi kolejne ulepszenia podzespołów. S9 i S9+ będą napędzane nowym procesorem Samsunga Exynos 9810; w niektórych częściach świata będą natomiast korzystać z niewydanego jeszcze układu Snapdragon 845 od Qualcomma. Ilość pamięci RAM wyniesie 4 lub 6 GB. Z powodu obecności podwójnego aparatu cena urządzenia nieco wzrośnie w porównaniu z poprzednim rokiem.

Źródło: Bgr
Back to top button