Roboty Domino’s będą dostarczać w Europie pizzę

dominos 850x478

Wszystko zaczęło się od żartu z 2015 roku. Wtedy to sieć pizzerii Domino’s w swojej reklamie prześmiewczo sugerowała, że w ciągu kilku lat pizza będzie dostarczana do klienta przez roboty. Latem tego roku stanie się to rzeczywistością w kilku wybranych europejskich miastach.

Domino’s nawiązało współpracę z firmą Starship Technologies, która stworzyła dla pizzerii autonomicznego robota, potrafiącego dostarczyć niespełna 20-kilogramowy ładunek. Pojazd rozpędzi się do 7 km/h. Konstrukcja posiada sześć kół, jej obecny zasięg to 2 kilometry. Testowe trasy zostaną uruchomione już w czerwcu tego roku. Kraje, w których będzie można zakupić pizzę przywiezioną przez robota, to Niemcy oraz Holandia. Obecnie nie znamy miast, które będą posiadać tego typu dostawy.

Międzynarodowa Federacja Robotowców (IFR) szacuje, że do 2019 roku firmy logistyczne będą wykorzystywać około 180 tysięcy robotów, które mają transportować przesyłki drobnicowe oraz z biegiem czasu duże ładunku. Warto zauważyć, że liczba ta jest dwukrotnie wyższa od obecnej floty samochodów ciężarowych firmy UPS – 100 tysięcy na całym świecie. Wielu sprzedawców i restauracji bacznie obserwuje rozwój robotów transportowych. Zastosowanie tego typu urządzeń mogłoby znacząco obniżyć koszty dostaw zakupionych produktów.

Źródło: Techcrunch

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
50%
1 głosy
50%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top